rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Wrzesień, 2017

Nowe zakazy wyprzedzania dla samochodów ciężarowych – tym razem podobno tylko tymczasowe

zakaz_wyprzedzania_dla_ciezarowek

Oczywiście w imię “bezpieczeństwa”, na autostradzie A4 pojawiły się dzisiaj kolejne zakazy wyprzedzania dla samochodów ciężarowych. Teoretycznie są to zakazy tymczasowe, związane z trwającymi pracami remontowymi. Pozostaje jednak pytanie, czy GDDKiA nie zmieni zdania i nie pozostawi znaków zakazu na stałe.

A oto komunikat wydany wczoraj przez sam zarząd dróg:

Informuję, że został zatwierdzony projekt dot. wprowadzenia zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe na jezdni północnej autostrady A-4.

Nowe zakazy będę obowiązywać na odcinkach:
– od węzła Brzeg (km 193+598) do węzła Brzezimierz,
– od węzła Brzezimierz (km 178+550) do końca prowadzonych prac remontowych.

Zmiany wprowadzamy z uwagi na duże natężenie ruchu samochodów ciężarowych oraz w celu zachowania szczególnego bezpieczeństwa przed remontowanym odcinkiem autostrady A4. Zakaz w terenie zostanie wprowadzony 28.09 i będzie obowiązywał do zakończenia remontu.
Zmiana organizacji usprawni przejazd samochodów osobowych oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Tomq napisał(a):

  23 % VAT też miało być tymczasowo…

 2. Dawid napisał(a):

  No właśnie, osobowych. Pierd…. Ignoranci. Kto by się tam przejmował krwiobiegiem gospodarki, czyli transportem. I tymi tam w tych cieżarówkach przecież oni do domu nie muszą wrócić. W przeciwieństwie do najważniejszego polskiego towaru eksportowego, taniej siły roboczej w osobówkach. I tutaj musimy z busami współpracować żeby to oni blokowali lewy pas.

 3. Patryk napisał(a):

  Nosz qrwa nóż sie w kieszeni otwiera…Warszawka sobie dodatkowy pas na A2 dorobi bo sie warsiawiaczki nie mieszczą na drodze, a tu żeby osobówkom było płynniej to najlepiej zakaz postawić…a kiedy sie ta pseudoautostrada trzeciego pasa doczeka?? Na to natężenie ruchu tojuż dawno powinna być rozbudowana, a nie tylko zrywany dobry asfalt i kładziony na nowo bo jakiś oszołom nie ma na co unijnych pieniędzy wydać…najlepiej wprowadźcie tam całkowity zakaz ruchu to nie będzie korków i będziecie mogli sobie zrywać asfalt i układać bez przeszkód od Gliwic aż po Zgorzelec do usranej śmierci

 4. Ptaku napisał(a):

  Na to wygląda że wszystkim przewoźniką to odpowiada bo ja bym założył sprawe GDDKIA że nie zdążyłem dostarczyć towaru i dostalem obciążenie,ciekawe po co się placi ten jebany podatek drogowy ponad 3tys od zestawu i po 11 tys zl za OC,/AC przewoźnicy otwórzmy oczy bo zniszcza nas szybciej niz ustawa przewiduje.może jakiś strajk na autostradach lub zablokowac bramki na 3-4 godziny niech te osobowki postoja i zobacza ze autostrada nie jest tylko dla nich

 5. truckeronroad.com napisał(a):

  Kolejna akcja z serii zwolennicy ‘tiry na tory” w akcji itp.
  “w celu zachowania szczególnego bezpieczeństwa przed remontowanym odcinkiem autostrady A4.”
  … a może by jakiś bacik na zachowanie szczegółnego bezpieczeństwa dla kierowców osobowych stwarzających tuziny akcji właśnie przed zwężkami i robotami drogowymi?

Odpowiedz