Nowe wyposażenie Volkswagena Constellation, jako budżetowa ciekawostka z Ameryki

Samochody osobowe Volkswagena są w Europie kojarzone z dobrym i nowoczesnym wyposażeniem. Gdy jednak spojrzymy na ciężarówki tej marki, znajdziemy tam realia raczej odbiegające od  współczesnych, europejskich przyzwyczajeń.

Południowoamerykańskie media obiega właśnie informacja o zmianach w wyposażeniu Volkswagena Constellation 25.360. Trzyosiowy ciągnik, cieszący się w Brazylii duża popularnością, ma teraz oferować więcej komfortu. Wszystko zaś dzięki dopisaniu do listy wyposażenia elektrycznych szyb, elektrycznych lusterek, centralnego zamka, a także radioodtwarzacza z Bluetooth i gniazdem USB. Zmieniono także tapicerkę, by kabina zyskała na wyglądzie.

Poza nowościami w wyposażeniu wewnętrznym, Volkswagen wprowadził też niewielkie zmiany w zakresie konfiguracji. Standardem mają być teraz zautomatyzowane skrzynie biegów marki ZF, oferujące 16 przełożeń. Bez dopłaty będą też wydawane kabiny z podwyższonym dachem i polakierowanym zderzakiem. Wszystko zaś dlatego, że przewoźnicy nie są już zainteresowani ciężarówkami z płaskim dachem i manualną skrzynią.

Jak można się domyślać po powyższym tekście, Volkswagena Constellation 25.360 jest samochodem o bardzo budżetowym charakterze. Już sam za siebie mówi fakt, że pojazd ten ma 53-tonowe DMC zestawu, a przy tym oferuje zaledwie 8,9-litrowy, 360-konny silnik marki Cummins.