Nowe Volvo FM Globetrotter już na polskich drogach – to drugie “demo” z nowej gamy

W nawiązaniu do tekstu:

Nowe Volvo FH w praktyce – opis zmian oraz filmowa prezentacja polskiego “demo”

W ramach przyglądania się drogowym premierom, dochodzimy do kolejnej nowości z gamy Volvo Trucks. To najnowsza generacja modelu FH, którą oficjalnie da się już spotkać na naszych drogach, choć na razie tylko w jednym egzemplarzu.

Sprawa wygląda tu podobnie jak z większym modelem FH, który prezentowałem Wam w miniony weekend. Nowe FM zostało pokazane tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa i dlatego jego sprzedaż musiała zostać przełożona na wrzesień. Zanim jednak Volvo Trucks dokonało tej zmiany, dla polskiego przedstawicielstwa marki zamówiono jeden egzemplarz demonstracyjny. To właśnie ten pojazd, który możecie zobaczyć na zdjęciach.

Czytelnik Damian miał dzisiaj okazję fotografować tę ciężarówkę pod salonem Volvo Trucks w Rzgowie. Okazało się to trzyosiowe podwozie z kabiną sypialną Globetrotter oraz z 11-litrowym silnikiem o mocy 380 KM. Ponadto samochód ma już na sobie zabudowę chłodniczą marki Schmitz Cargobull, zainstalowaną dosłownie w ostatnich dniach.

Co jest tutaj najciekawsze, to wspomniana kabina, zupełnie zmieniona w stosunku do poprzednika. Co doskonale widać na zdjęciach, jest to niżej osadzone nadwozie z obecnego „FH-acza”, z takim samym podwyższeniem dachu, tym samym układem przeszklenia, a nawet tymi samymi lusterkami. Podobnie jak w nowym FH, w środku mamy też dwa duże wyświetlacze i nieco żywszą tapicerkę . Choć sama deska rozdzielcza jest wyraźnie inna niż FH, a do tego trzeba było zastosować większy tunel silnika.

Wnętrze nowego FM: