Nowe Volva FH oraz FH16 w wersji Ocean Race, czyli kolejne wydanie tradycyjnej serii

volvo_fh_ocean_race_2014_1

Limitowane wersje „Ocean Race” to w Volvo Trucks już niemalże tradycja. Zgodnie z nią przywitajmy więc nowe FH oraz FH16 w kolejnym wydaniu tej wyjątkowej serii.

Auta wizualnie nawiązują oczywiście do oceanicznych regat Volvo Ocean Race, które wystartują w tym roku 4 października. Na kabinach widzimy motyw fali bezpośrednio odwołujący się do wyścigu, jeden z dwóch metalizowanych kolorów – Dark Knight Pearl lub Millennium Silver Graphics, grafikę na tzw. „globie” oraz emblematy Volvo Ocean Race, które w przyszłości będą mogły służyć za potwierdzenie oryginalności danego egzemplarza. We wnętrzu kabiny znajdziemy natomiast specjalne dywaniki podłogowe, a także kilka dodatkowych logo limitowanej wersji.

W Polsce możliwość zakupu samochodów z serii Ocean Race pojawi się po wakacjach. Osoby chętne na zakup wyjątkowego Volva FH już dzisiaj mogą się jednak skusić na jubileuszowe wydanie z okazji 20-lecia Volvo Trucks w Polsce. Więcej o tym aucie można przeczytać TUTAJ.

Regaty Volvo Ocean Race są jest jednym z najbardziej wyczerpujących oceanicznych wyścigów na świecie. Są rozgrywane po raz dwunasty. Start nastąpi 4 października 2014 r. w Alicante, w Hiszpanii, zaś zakończenie 27 czerwca 2015 r. w Goeteborgu, w Szwecji. Przystanki etapowe przewidziano w następujących miastach: Kapsztad (Afryka Południowa), Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Sanya (Chiny), Auckland (Nowa Zelandia), Itajaí (Brazylia), Newport (Stany Zjednoczone), Lizbona (Portugalia), Lorient (Francja), i Haga (Holandia). Łączny dystans regat to 38 729 mil morskich. Współwłaścielami projektu Volvo Ocean Race są Grupa Volvo (do której należy Volvo Trucks) i Volvo Cars.

volvo_fh_ocean_race_2014_1 volvo_fh_ocean_race_2014_6 volvo_fh_ocean_race_2014_5 volvo_fh_ocean_race_2014_4 volvo_fh_ocean_race_2014_3 volvo_fh_ocean_race_2014_2