OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 29 Październik, 2014

Dwa nowe Volkswageny Craftery dla WITD w Poznaniu, czyli dwie turbiny i trzy miejsca dla inspektorów

witd_poznan_volkswagen_crafter_radiowoz_1

Do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu trafiły wczoraj dwa nowe pojazdy.  Co w stolicy Wielkopolski nikogo chyba specjalnie nie dziwi, tutejsi “krokodyle” będą teraz jeździli Volkswagenami Crafterami. WITD wybrało 7-metrową wersję L3H2 zasilaną 164-konnym wariantem silnika 2.0 TDI, wyposażonym oczywiście w dwie turbiny.

Łączny koszt zakupu pojazdów wyniósł 533 tys. zł brutto. Mowa tutaj jednak nie tylko o zamówieniu samych samochodów, lecz także ich specjalistycznym zabudowaniu. Podjęła się tego firma AMZ Kutno, która przygotowała na bazie Volkswagenów kompletnie wyposażone pojazdy patrolowe ze zwiększoną przestrzenią biurową. Pozwoli ona na pracę aż trzech inspektorów jednocześnie, a nie dwóch, jak miało to miejsce w dotychczasowych samochodach WITD w Poznaniu.

Zakup poprzedzony był opracowaniem prototypu w czym aktywnie uczestniczyli sami funkcjonariusze. W następstwie we wnętrzach wprowadzono kilka rozwiązań mających ułatwić pracę – m.in. bezpośrednie przejście między częścią szoferką a częścią biurową, klimatyzację w części biurowej, wyświetlacz dotykowy dzięki, któremu łatwo sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy pracą agregatu. Nowinką techniczną w skali obecnych aut inspekcyjnych jest także zastosowanie akumulatorów żelowych o zwiększonej pojemności oraz przetwornicy prądu o dużej mocy, co ma umożliwić stacjonarną pracę inspektorów przez 8 godzin.

Obecnie flota WITD w Poznaniu składa się z 13 samochodów specjalnych oraz dwóch motocykli. Oprócz nowych Crafterów, wszystkie samochody wyprodukowano w latach 2004-2008.

witd_poznan_volkswagen_crafter_radiowoz_2

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. pete379 napisał(a):

    Oby im te dwie turbiny zaciągnęły olej i wystrzeliły czarną chmurę. 🙂

  2. Bob napisał(a):

    Kolejni co to dbają o “bezpieczeństwo na drogach” i kierowcę.

  3. esgeo napisał(a):

    Oby wytępili tymi samochodami i swoją pracą jak najwięcej patologi polskiego transportu.

Odpowiedz





Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.