Nowe tureckie ciężarówki marki BMC dotarły do Europy – czy zobaczymy je za tydzień w Hanowerze?

Czytelnik Maciej miał okazję być jednym z pierwszym Europejczyków, którzy zobaczyli na żywo nowe europejskie ciężarówki marki BMC. Przydarzyło mu się to na parkingu nieopodal Basel, a więc u styku Niemiec, Szwajcarii oraz Francji.

Na placu stały trzy tureckie zestawy z platformami, przewożące dwie ciężarówki oraz elektryczny autobus. Pomimo osłon na atrapie chłodnicy, łatwo można ocenić, że ciężarówki to najnowszy produkt marki BMC. Autobus rozwiewa zaś ostatnie wątpliwości, jako że logo BMC nie było na nim w żaden sposób przysłonięte.

Nowe ciężarówki BMC jeszcze w fazie projektu:

To natomiast oznacza, że tureckie BMC ma jakieś interesy w Unii Europejskiej. Osobiście podejrzewałbym, że nowe pojazdy przywieziono na Zachód, by w przyszłym tygodniu zaprezentować je na targach IAA 2018 w Hanowerze. Druga możliwość to natomiast wyjazd związany z rozwojem pojazdów, na przykład do europejskiego producenta istotnych podzespołów.

Czy natomiast nowe BMC trafi do sprzedaży w Europie? Jaki zaoferuje napęd i czy zobaczymy je także w transporcie międzynarodowym? Wszystko to pozostaje jedną wielką niewiadomą. Można się jedynie domyślać, że samochody będą wykorzystywały silniki marki Cummins oraz skrzynie biegów marki ZF, podobnie jak BMC robiło to w ciężarówkach poprzedniej generacji.

Więcej o BMC poprzedniej generacji przeczytacie tutaj. Pierwsze zdjęcie nowego BMC bez jakiegokolwiek kamuflażu opisywałem zaś tutaj.