OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 18 Grudzień, 2017

Nowe Scanie są właśnie testowane w Australii, oczywiście jako ciągniki dla tzw. “pociągów drogowych”

scania_testy_2018_australia_3

W 2018 roku na australijski rynek trafią Scanie nowej generacji. To więc oznacza, że na drogi wyjechały pierwsze egzemplarze testowe, w jakże ciekawych, typowo australijskich konfiguracjach.

Szary ciągnik siodłowy z powyższego zdjęcia to Scania R620 Highline. Pracuje ona w zestawie typu B-Double, a więc ciągnie dwie pełnowymiarowe naczepy i ma 58,5 tony DMC. Samochód ten oddawany jest do dyspozycji rozmaitych przewoźników, będąc sprawdzanym na terenie całego kraju. To więc oznacza testy w różnych warunkach terenowych, nierzadko bardzo trudnych.

Ponadto Scania testuje w Australii mniejsze ciężarówki z serii G, przeznaczone do ruchu lokalnego. Poniżej możecie zobaczyć taki właśnie ciągnik siodłowy, z kabiną typu G Normal. Przyznacie, że z typowo australijską osłoną oraz układem osi 6×4 taka niska Scania prezentuje się bardzo ciekawie.

scania_testy_2018_australia_2 scania_testy_2018_australia_1

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Stefan napisał(a):

    Kiedyś dawno temu wpadł mi w ręce ;; polski traker ; w którym był obszerny artykow na temat cizarowek australijskich pamietam go do dziś ! Przytoczę cytaty !! Opinie kierowców z australi !! Europejskie ciężarówki przychodzą do nas tak wyciszone i tak wytłumione ze słychać jak mucha lata , na amerykanina to trzeba znaleźć kierowcę ; mucho;; czyli twardziela skrzynie mosty są mocne ale ergonomia kabiny to dno i wodorosty ; podzielam ta opinie !

  2. Obsrwator napisał(a):

    Kiedyś, zupełnie przypadkowo zgadałem się z rosyjskim kierowcą, na temat amerykańskich c. siodłowych. W Rosji jeździ ich całkiem sporo. Według niego, większość użytkowników tychże ciągników twierdzi, że są one bardzo wygodne……….jak stoją.

  3. Madmike napisał(a):

    Już widzę te auta po roku eksploatacji po ich drogach,nasza a18 od olszyny przy ich szlakach to pas startowy,a oni nie jeżdżą wolno.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.