rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 Maj, 2017

Nowe Scanie R410 oraz Volva FH 500, w łącznie 80 egzemplarzach, dla producenta okien Eko-Okna

scania_eko_okna_40_egzemplarzy

Eko-Okna z okolic Raciborza to jedna z tych polskich firm, które doskonale poradziły sobie na rynku międzynarodowym. Przedsiębiorstwo sprzedaje swoje produkty w 33 krajach na całym świecie, a przy tym stworzyło niemałą flotę samochodów ciężarowych do transportu dalekobieżnego. Każdego dnia w drodze jest bowiem około dwustu biało-niebieskich zestawów, rozwożących polskie okna od Niemiec i Beneluksu, po Włochy i Szwajcarię. Co natomiast najważniejsze, flota ta cały czas się rozwija, czego przykładem są dwa spore zamówienia z ostatnich tygodni.

Dotychczas znakomita większość okiennej floty bazowała na ciężarówkach marki Scania, którym towarzyszyła tylko niewielka ilość DAF-ów. Nie powinno więc dziwić, że kiedy Szwedzi zaprezentowali nowy model, Eko-Okna szybko stanęły w kolejce po pierwsze jego egzemplarze. Zamówiono je w ilości aż czterdziestu sztuk, wybierając model R410 Highline z dosyć bogatym wyposażeniem wewnętrznym. Co więcej, w tym samym czasie Eko-Okna złożyły także zamówienie u drugiego ze szwedzkich producentów, czyli Volvo Trucks. Również i tym razem umowa opiewa na czterdzieści egzemplarzy, a przy tym firma wybrała stosunkowo mocny silnik oraz największą kabinę. Konkretnie mowa tutaj o modelu FH 500 Globetrotter XL, który podobnie jak nowe Scanie trafi do firmy w formie zestawów przestrzennych. Dla wygody klientów, którzy w cenie transportu mają zapewniony rozładunek zamówienia, przyczepy nowych ciężarówek zostaną doposażone w wózki widłowe. Kto natomiast będzie tych przyczep i zabudów producentem? Po wielu latach współpracy Eko-Okna pozostały wierne firmie Wesob ze Strumienia.

Na zdjęciu widzicie pierwsze egzemplarze Scanii R410 nowej generacji, które trafiły już do opisywanej floty. Pierwsze Volva pojawią się tam natomiast już w najbliższych dniach.

scania_r410_ekookna_1 scania_r410_ekookna_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. Zbyszek napisał(a):

  Fajnie – ale jak się słyszy za ile oni wozą ładunki – to się scyzoryk w kieszeni otwiera.. Byle co za byle co – byle nie za darmo – taki wniosek po rozmowach z ich kierowcami.

 2. rs7 napisał(a):

  No coraz wiecej takich zestawow widac na europejskich traskach. Az milo popatrzec jak sie firma rozwija… Oni woza tylko swoje okna,czy tez normalnie swiadcza uslugi transportowe?

 3. Endriu napisał(a):

  Transportują głównie okna ale zdarzają się powroty o ile zestaw jedzie pusty, ale najczęściej są tam stojaki okienne więc prawie że na pusto 🙂

  Kierowcy raczej nie wiedzą za ile wożą ładunki ale fakt że za pół darmo 🙂
  eko okna mają opłacony transport z góry tam i z powrotem więc nie zależy im zbytnio na ładunkach powrotnych chyba że jest centralnie po drodze

 4. krcr napisał(a):

  Bład: Strumieni – Strumienia….

 5. patryk napisał(a):

  Jako producent okien ściąga od klientów za produkt plus transport a jak wiadomo polski produkt jest tani względem zachodu i innych rejonów świata. Sam czasem dowożę okna na duńskie naczepy ładowane w szczecinie polskimi oknami które płyną na islandie gdzie ich cena rośnie razy kilka czy kilkanaście w tamtejszej dystrybucji a mimo to sie opłaca ściągać niż kupować rodzime produkty.

 6. Rafaelicki napisał(a):

  Firma Wesob z Strumienia nie produkuje wózków widłowych tylko zabudowy.

 7. Kierowca napisał(a):

  Tony papierów od 6 średnio do 18 rozladunkow na tydzień praca od 13-15h max dziennie nie wiadomo za co płacą nie da się kasy doliczyć a jednak jest ok rozladunki centrum miast wózkiem widokowym obciążenia za szkody chociaż dojechać i tak trzeba … chcesz się zwolnić a jednak coś Cię trzyma fakt za taką robotę powinni więcej płacić parę zł na oknie więcej i kierowcą godnie traktowany by był …

 8. Mroczu napisał(a):

  Trochę te scanie biedą zalatuja

 9. 13*60 napisał(a):

  Dopóki w Polsce nie będzie odpowiednich kontroli i zejepistych kar dla tych co biorą dotacje a potem rozpiertalają normalny transport jeżdżąc za psi kłak dopóty
  nie będzie normalnie.
  Piszę ogólnie bo wiem jak wygląda ten temat akurat w tej firmie.
  Natomiast znam przykłady wielu firm ,gdzie firmy rwą miliony tylko po to ,żeby przetrwać okres rozliczenia a potem……. ()

  • pete379 napisał(a):

   Święta prawda i rolników jadących na paliwie rolniczym (ze zwrotem akcyzy), którzy dostają dotacje na dywersyfikacje działalności przez świadczenie usług.

 10. Piotr napisał(a):

  Ciekawe dlaczego Scanie zamawiają w niskiej budzie i z najsłabszym silnikiem a Volva mają dużą kabinę i 500 koni

 11. yogi napisał(a):

  Przerabiałem temat rozwożenia okien i powiem przebane. Nie dość, że brakuje czasu trzeba się śpieszyć to jeszcze przestawiaj okna na pace. Są obsady pojedyncze i jesteś jak ten Polak i Niemca za Hitlera…. a nie płacą podstawy diet i ryczałty tylko od km albo są systemu punktów czyli ile odbiorców albo by lepiej od okna hahahaah…. a te scanie zamówili bo to najtańsza oferta od nich bo ktoś powiedział że scania jest solidna…

Odpowiedz