Nowe Renault Gamy T w fińskiej konfiguracji – „demo” inne niż w reszcie Europy

Wraz z premierami w kolejnych krajach, odświeżone ciężarówki Renault Trucks można zobaczyć także w mniej typowych konfiguracjach. Szczególnie ciekawym przykładem jest tutaj Finlandia, gdzie francuskie ciężarówki widuje się między innymi w 32-metrowych zestawach (jak na przykład tutaj, z dwoma 40-stopowymi kontenerami).

Główne fińskie „demo” to ciągnik siodłowy Renault T520 z typowo nordyckim układem osi 6×2. Trzecia oś jest oczywiście wleczona i wyposażona w podwójne ogumienie. Kabina to największy wariant High Sleeper, również dostosowany do północnych potrzeb. Na dachu zastosowano większy spojler, z myślą o wysokich na 4,5 metra zestawach. Poza tym wewnątrz mamy tylko jedno łóżko w nowym, droższym wariancie Serenite oraz dodatkowe schowki na tylnej ścianie. To schowki podobne jak w pakiecie Maxispace, ale całego pakietu, ze stołem i fabrycznymi naczyniami, nie zastosowano.

Poza tym mamy tutaj nowości znane już z innych egzemplarzy – nową regulację kierownicy z przełącznikiem w miejscu sprzęgła, nową tapicerkę, poprawiony pulpit i nowe reflektory LED. Więcej na temat tych zmian znajdziecie pod tym linkiem, między innymi na filmie.