Nowe polskie drogi będą łączone z istniejącymi stacjami – szybszy sposób na MOP-y

Parkingi przy polskich drogach szybkiego ruchu rodzą się w prawdziwych bólach. Wysokie koszty sprawiają, że do przetargów na wybudowanie oraz obsługę MOP-ów nierzadko nie zgłaszają się żadni chętni. Efekt uboczny jest też taki, że za autostradowe paliwo płaci się krocie, a oferta gastronomiczna zdominowana jest przez amerykańskie fast foody.

Po kilku latach zmagania z problemem, ministerstwo infrastruktury najwyraźniej postanowiło ustąpić. Jak bowiem podaje „Rzeczpospolita”, przygotowano nowe rozporządzenie w sprawie parkingów przy drogach szybkiego ruchu. Ma ono umożliwić na łączenie nowych dróg z istniejącymi już stacjami. Co też ważne, zarządcami tych stacji pozostaną ich dotychczasowi właściciele.

Dzięki nowym zasadom na punkty usługowe nie będzie trzeba już czekać po kilka lat. Wystarczy przygotować drogę dojazdową, a parking oraz stacja będą już dostępne. Można też mieć nadzieję, że rozszerzy to ofertę gastronomiczną przy drogach, a także umożliwić choć minimalnie tańsze tankowanie.