Nowe parkingi dla ciężarówek powstaną nawet na działkach osób prywatnych

Niemieckie władze muszą być coraz bardziej zdesperowane w kwestii parkingów dla ciężarówek. Land Badenia-Wirtembergia właśnie bowiem ogłosił nowy projekt, w ramach którego niemal każdy może stać się posiadaczem takiego parkingu. Wystarczy, że dysponuje odpowiednim placem i zgodzi się podpisać umowę z władzami landu.

Chętni do udziału w projekcie mogą zgłaszać się do 31 grudnia 2019 roku. Mowa tutaj o prywatnych przedsiębiorstwach, władzach gmin, a także osobach prywatnych. Zasadniczy warunek jest przy tym jeden – posiadanie ziemi tuż przy zjeździe z autostrady, by samochody ciężarowe mogły bez większego problemu do niej dojechać.

Podmioty dysponujące odpowiednimi działkami będą mogły liczyć na indywidualne negocjacje z władzami. Co oczywiste, będzie można przy tym liczyć na stały, stosunkowo wysoki dochód. Wiadomo też, że władze pokryją pełen koszt przygotowania parkingów oraz zajmą się ich odpowiednim utrzymaniem.

Badenia-Wirtembergia ma nadzieję, że nowy sposób organizacji parkingów przyciągnie dziesiątki chętnych. Jeśli natomiast do tego dojdzie, kierowcy ciężarówek będą mogli liczyć na setki, a może nawet tysiące nowych „rajek”. Dla porównania, obecny sposób budowy pozwalał tworzyć w landzie po 120 nowych miejsc rocznie.