Nowe Mitsubishi L200 zadebiutuje tej jesieni – gwiazdą będzie aluminiowy silnik o pojemności 2,4 litra

mitsubishi_l200_2015

Po 9 latach i po 1 300. 00 wyprodukowanych egzemplarzy, 4. generacja pickupa Mitsubishi L200 opuszcza taśmy produkcyjne, na których pojawił się następca – całkowicie nowy model 5. generacji, którego oficjalną premierę zobaczymy na 85. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Auto będzie napędzał nowy, aluminiowy silnik wysokoprężny o pojemności 2,4 litra, oznaczony jako 4N15, a także całkowicie nowa, 6-biegowa przekładnia manualna. Lekka jednostka ma oferować 151 lub 178 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 380 Nm lub 430 Nm, podczas gdy za odpowiednią dynamikę odpowiedzialna będzie turbina ze zmienną geometrią łopatek.

Co poza tym? Mitsubishi obiecuje przede wszystkim dopracowaną aerodynamikę, lepsze wygłuszenie kabiny, powiększone punkty mocowania karoserii do ramy oraz dłuższe resory piórowe z tyłu, które zapewnią podobno płynne absorbowanie wibracji w stopniu niespotykanym dotąd w pickupach. Wrażenie robić ma też rekordowo mały promień skrętu wynoszący 5,9 metra oraz zwiększenie sztywności nowej ramy podwozia o 7 proc. w stosunku do poprzednika. Mamy rok 2015, więc na pokładzie nie zabraknie też oczywiście elektroniki. Najważniejszy jej element ma szaloną nazwę Super Select 4WD II i będzie dbał o stabilność na zakrętach, umożliwiając kierowcy wybór jednego z czterech trybów jazdy za pomocą obracanego selektora. Do niego dojdzie siedem poduszek powietrznych.

Nowa generacja L200 wyjedzie z fabryki Mitsubishi Motors ulokowanej w Tajlandii, będąc wprowadzoną do sprzedaży w Europie jesienią 2015 roku. Auto będzie dostępne zarówno z pojedynczą, jak i podwójną kabiną.