Nowe Iveco S-Way z kolejną nagrodą za design – nowe wnętrze znowu przekonało jury

Iveco S-Way najnowszej generacji otrzymało już drugą nagrodę z zakresu designu. Tym razem jest to wyróżnienie Red Dot Award 2024, przyznane w kategorii Product Design.

Nagrody z serii Red Dot Award przyznawane są przez grupę około 40 międzynarodowych jurorów, zajmujących się na co dzień między innymi projektami użytkowymi. Oceniają oni kandydujące produkty pod względem wyglądu, funkcjonalności i wykonania w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Następnie ogłasza się dorocznych zwycięzców, wśród których znalazło się właśnie nowe Iveco S-Way.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej nagrody iF Design Award 2024, przyznanej S-Wayowi ledwie trzy miesiące temu, zmodernizowane Iveco przekonało jurorów między innymi projektem wnętrza. Mowa tutaj o zupełnie zmienionej desce rozdzielczej, udoskonalonej pozycji kierowcy, nowych elementach wypoczynkowych, a także rozszerzonym wyposażeniu z zakresu elektroniki.

Przypomnę, że premiera odświeżonego S-Waya miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku, a wydanie pierwszych egzemplarzy dla klientów powinno mieć miejsce już w najbliższych dniach. Zmiany objęły nie tylko wnętrze i wyposażenie, ale też mocno przeprojektowany układ napędowy.Więcej na ten temat przeczytacie w następujących artykułach: Nowe Iveco S-Way na zdjęciach prosto z premiery – wnętrze, wyposażenie i detale oraz Napęd w nowym Iveco S-Way: bardzo niskie obroty, kolejny Traxon i tylko 13 litrów