Nowe Iveco Daily już gotowe – włoski twardziel pojedzie do salonów już w czerwcu

iveco_daily_2014_pierwsze_zdjecia

Iveco ujawniło cały zestaw faktów na temat nowego Iveco Daily, a także zaprezentowało pierwsze fotografie. Wszystko wskazuje na to, że Daily pozostanie prawdziwym twardzielem wśród „dostawczaków”.

Podstawowym elementem podwozia będzie w nim klasyczna rama, natomiast na niej zawieszone zostaną naprawdę ogromne nadwozia. W największym wariancie mała ciężarówka zabierze aż 20 m3 ładunku, choć z drugiej strony w ofercie będzie także nowa najmniejsza wersja, która zaoferuje 11 m3 przestrzeni ładunkowej, a jednocześnie odpowiednio niższe koszty eksploatacji. Nie wiadomo jakie konkretnie silniki trafią pod maskę auta, lecz już teraz Iveco obiecuje, że ich spalanie będzie o ponad 5% niższe niż u poprzednika.

Nowa będzie oczywiście także kabina, która ma oferować lepiej wyciszone miejsce pracy, a także po prostu wyższy komfort. Z drugiej jednak strony Włosi zwracają uwagę, że zachowana zostanie typowa dla Daily pozycja za kierownicą, która przywodzi na myśl raczej auta ciężarowe, niż popularne „dostawczaki”. Jeśli natomiast chodzi o wygląd samej kabiny to pozostaje mieć nadzieję, że jakoś się do niego przyzwyczaimy…

Sprzedaż powinna rozpocząć się w czerwcu 2014 roku. Tymczasem pozostaje czekać na kolejne informacje na temat nowego Iveco.