transfactor3665
Opublikowane 17 Listopad, 2015

Nowe Iveco Daily Electric oficjalnie zadebiutowało, czyli kolejna generacja eksperymentu z 1986 roku

iveco_daily_electric_2015_1

Za nami premiera nowego Iveco Daily Electric, która miała miejsce na targach Ecomondo, poświęconych gospodarce ekologicznej i zorganizowanych na poczatku listoapda w Rimini. Jest to kolejne wcielenie elektrycznej wersji modelu Daily, po raz pierwszy zaprezentowanej już w 1986 roku.

Iveco podkreśla, że w nowym aucie wprowadzono szereg nowych rozwiązań, ułatwiających eksploatację ekologicznego pojazdu. Zużycie energii obniżono dzięki zastosowaniu wysokowydajnych podzespołów układu elektrycznego, czas działania akumulatorów wydłużył się nawet o 20 procent, a do tego zadbano o optymalizację pracy baterii w trudnych warunkach pogodowych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ładowność Daily Electric wzrosła o około 100 kilogramów, a opatentowany przez Iveco system ładowania akumulatorów umożliwia całkowite uzupełnianie zapasów energii w nawet 2 godziny.

Zasięg? Podobno aż 280 kilometrów, choć oczywiście zależy to od zachowań kierowcy, który ma do wyboru dwa tryby jazdy: Eco i Power. W trybie Eco moment obrotowy silnika jest regulowany pod kątem jak najmniejszego zużycia energii, jednak bez ograniczania maksymalnej prędkości pojazdu, podczas gdy w trybie Power mamy do dyspozycji pełne osiągi. Z ciekawostek warto jeszcze wspomnieć o standardowym wyposażeniu w akustyczny system ostrzegania pieszych, który uruchamia się automatycznie przy prędkości od 0 do 30 km/h, a także o nowym układzie hamulcowym, który może zwalniać pojazd ładując jednocześnie baterie. Gama modelowa? Zamówić można zarówno pełnowymiarowy furgon, jak i podwozie pod zabudowę, zaś maksymalne DMC to 5,6 tony.

iveco_daily_electric_2015_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Techsolid napisał(a):

    Gdzie i kiedy będzie go można kupić?

Odpowiedz