transfactor3665
Opublikowane 10 Styczeń, 2017

Nowe ciężarówki marki MAZ same rozpoznają przeszkodę oraz pas ruchu, niczym konkurencja z Europy

maz_5440_m9_euro6_polska_bialorusEgzemplarz sfotografowany w Białymstoku, ze zbiorów Truck-Spotters.eu.

W rok 2017 roku ciężarówki marki MAZ mają wjechać z wyposażeniem na europejskim poziomie. Na pokładzie pojawią się tutaj bowiem dwa nowe systemy elektroniczne, które od listopada 2015 roku są w Unii Europejskiej obowiązkowym wyposażeniem każdej ciężarówki.

Pierwszym z tych systemów jest układ automatycznego hamowania awaryjnego, wkraczający do akcji po rozpoznaniu przed ciężarówką przeszkody lub też już po uderzeniu w jakiś obiekt. Druga sprawa to natomiast asystent pasa ruchu, który w przypadku przekroczenia linii bez włączonego kierunkowskazu zacznie wydawać sygnały awaryjne i wibrować kierownicą. Ponadto udoskonalone MAZ-y mają mieć także aktywny tempomat ACC, który utrzyma stałą odległość od poprzedzającego pojazdu.

Poza wspomnianym wyposażeniem, nowy MAZ dysponuje także silnikami Euro 6 oraz zaktualizowanymi skrzyniami biegów od firmy Mercedes-Benz. Więcej na temat tych interesujących ciężarówek znajdziecie TUTAJ oraz TUTAJ.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Paweł napisał(a):

  Te skrzynie w nowych Mercedesach działają tak jakby właśnie były z takich Mazów.

 2. 64_qam napisał(a):

  Ciekawe czy sami robia te systemy czy kupują od Boscha / Continentala / ZF czy kto tam teraz jest włascicielem tych firm które zwykły robic elektronikę do samochodów.

 3. Rafik napisał(a):

  Wóz wyglądem przypomina naszego jelonka z czasów, gdy były one jeszcze składane, nawet przy współpracy z mercem w ramach grupy zasada. Z tym, że na BY z Mazem, czy w RUS z Kamazem ta współpraca się niemiaszkom może układać. A to co było w PL trzeba było na siłę stłamsić i rozp…

 4. Das napisał(a):

  Ile kosztuje to “cacko”?

Odpowiedz