Nowe, 460-konne Stralisy dla firmy Wega-A. Przewoźnik z Kalisza po raz kolejny postawił na Włochów

Firma Wega-A z Kalisza odmładza swoją flotę włoskich autotransporterów. Przewoźnik odebrał właśnie siedem egzemplarzy Iveco Stralis, będących częścią zamówienia na trzynaście tego typu pojazdów.

Iveco Poland przekazało nowe pojazdy we Włoszech, w miejscowości Bra. Właśnie tam ma bowiem swoją siedzibę Rolfo – jedna z wiodących firm zabudowujących autotransportery. Przedsiębiorstwo to od lat przygotowuje Stralisy dla Wega-A i tak też było w tym przypadku.

Warto przy tym zaznaczyć, że Wega-A przerobiło w swojej historii wszystkie generacje Stralisów. W międzyczasie zmawiano też mniejsze ilości pojazdów innych marek, w tym – w ostatnich latach – Scanie serii P, czy Actrosy „MP4”. Niemniej, jak widać, przewoźnik z Kalisza po raz kolejny wrócił do Iveco.

Co też ciekawe, Wega-A zdecydowało się na stosunkowo mocną wersję silnikową, zwłaszcza jak na samochody o tego typu zabudowie. Wszystkie nowe Stralisy mają na pokładzie silnik Cursor 11 o mocy 460 KM, podczas gdy w przeszłości zamawiano wersje 400- oraz 420-konne.

Swoją drogą, taki włoski odbiór to prawdziwy powiew klasyki. Jeszcze ćwierć wieku temu nawet po zwykłe ciągniki siodłowe jeździło się do krajów ich wyprodukowania. Dzisiaj natomiast zdarza się to tylko w przypadku ciężarówek specjalistycznych.