Nowa wywrotka trzyosiowa marki Kässbohrer – masa własna obniżona do 5350 kg

Kässbohrer wprowadza na europejski rynek nową generację trzyosiowej naczepy-wywrotki. Jej główną zaletą ma być obniżona masa własna, a także mniejsze udoskonalenia zwiększające praktyczność.

Nowy pojazd nosi nazwę Kässbohrer K.SKS B i w najlżejszych konfiguracjach będzie ważył zaledwie 5350 kilogramów. Jednocześnie ma oferować odpowiednią wytrzymałość na eksploatację, z 12-tonową nośnością sworznia królewskiego oraz podwoziem zabezpieczonym antykorozyjnie kataforetyczną powłoką zanurzeniową (KTL).

W stosunku do poprzednika nowa naczepa różni się też kształtem podłogi. Bliżej jej do litery „U”, dzięki czemu ładunek nie powinien przywierać do dolnej części pojazdu. Do tego dochodzi 5-stopniowy siłownik hydrauliczny o udźwigu 250 bar oraz system ostrzegania o nadmiernym przechyleniu pojazdu, przydatny w grząskim terenie.

Nowa naczepa przeznaczona jest głównie do transportu budowlanego, z ładunkami między innymi żwiru lub asfaltu. Zaprojektowano ją z myślą o ciągnikach siodłowych na dwóch lub trzech osiach.