transfactor3665
Opublikowane 27 Marzec, 2017

Nowa Scania typu Low Entry na testach w kamuflażu – jest to G280 do pracy w branży komunalnej

W nawiązaniu do tekstu:

Nowa Scania serii G niemalże bez kamuflażu – kabina zawieszona jest dużo niżej niż dotychczas

W niedzielę pokazywałem jak będzie wyglądała nowa Scania serii G, za sprawą egzemplarza z minimalnym tylko kamuflażem. Stwierdziłem wówczas między innymi, że przyszłość serii P może stać pod znakiem zapytania. Dzisiaj natomiast mogę powiedzieć, że serii P najprawdopodobniej nie będzie po prostu wcale. Wszystko przez poniższe zdjęcie, opublikowane na Facebooku przez holenderski miesięcznik “Truckstar”:

Mamy tutaj do czynienia z nową Scanią w wydaniu niskowejściowym, oczywiście na przedpremierowych testach. Pojazdy tego typu budowane są przede wszystkim z myślą o zbiórce odpadów, dając komunalnym załogom bardzo wygodne miejsce pracy. Uwagę zwraca podwyższenie dachu z serii S oraz R Highline, pozwalające stanąć we wnętrzu pojazdu. Do tego ciekawostką jest też kompletnie zasłonięty zderzak, ewidentnie kryjący jakieś nowe elementy stylistyczne. Kiedy natomiast wpiszemy numer rejestracyjny do szwedzkiej bazy danych, otrzymujemy następujący wynik: Scania G280B6X2*4NB. Pozwala to się domyślać, że wszystkie najmniejsze kabiny będą w typoszeregu G.

Poniżej: Scania Low Entry dotychczasowej generacji

scania_p280_low_entry_highline_biogazscania_low_entry_wnetrze

 

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. klopt napisał(a):

  Panie (?) / Redaktorze Filipie
  Wyglada na to że słownik podmienił Panu wyraz
  “Uwagę zwraca podwyższenie dachu z serii S oraz R Highline, pozwalające stanąć zewnętrzu pojazdu”
  we wnętrzu zewnętrzu

  A swoją drogą dzięki za codzienną porcie wiadomości z POlski i świata
  Klopot

 2. pete379 napisał(a):

  O ile mnie pamięć nie myli, to SCANIA szereguje pojazdy według wzmocnień ramy i tutaj testują kabine LE na wzmocnionej ramie typu G (w SCANII serii 4 też można było mieć 114G z niską kabina P i wysoką kabiną typu R- zależnie od zastosowania). Według starego typoszeregu ten model nazwałoby się P280GB Low Entry

 3. Damian_ NO napisał(a):

  Podobno Mielczarek już się kontaktował że Scania Polska w sprawie tego pojazdu.

 4. pete379 napisał(a):

  Filip, jak wygląda porównanie wysokości zewnętrznej i kubatury wewnętrznej kabin LOW ENTRY z globem i zwykłej kabiny P w Scanii poprzedniej generacji?

 5. Martinez napisał(a):

  Żadna tam specjalnie nowość – mercedes też ma tego typu pojazdy od jakiegoś. W Polsce takiego widziałem na jednym z terminali kurierskich. Niskie wejście, oś prowadząca mocno cofnięta. A przewozi to to kontenery typu BDF.

Odpowiedz