transfactor3665
Opublikowane 23 Październik, 2017

Nowa Scania serii S rusza do pracy także w Rosji – pionierem na tamtejszym rynku jest Trasko

trasko_scania_s500_rosja_1

Firma Trasko, znana z żółtych zestawów regularnie przemierzających Polskę, została pierwszym rosyjskim użytkownikiem nowych ciężarówek marki Scania. Przedsiębiorstwo otrzymało do dyspozycji ciągnik siodłowy S500 Highline, wysyłając go do normalnej pracy. W ten sposób Trasko zostało więc wyróżnione jako stały klient marki Scania, natomiast sama Scania otrzymała możliwość przetestowania serii S w rosyjskich warunkach.

Żółty ciągnik przejechał już w barwach Trasko 25 tys. kilometrów, ciągnąc przy tym klasyczną naczepę z burtami. Jednocześnie samochód wzbudza na drodze ogromne zainteresowanie. W przeciwieństwie bowiem do reszty Europy, w Rosji nowe Scanie dopiero zaczynają  trafiać do oferty. Trzeba zresztą zaznaczyć, że na rosyjskim rynku nadal oferowane są Scanie z silnikami Euro 5, a sztandarowa oferta to model R440, oczywiście poprzedniej generacji. Tymczasem rynek na pojazdy Euro 6 nadal jest dosyć ograniczony.

Poniżej: opisywana ciężarówka sfotografowana pod koniec września w Polsce, na drodze krajowej nr 2. Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Truck-Spotters.eu.

trasko_scania_s500_rosja_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. ello napisał(a):

    Wyglada na bida wersje.Ciekawe jak w srodku?

Odpowiedz