Nowa Scania S520 w komunikacie ITD – niemieckie V8 miało na pokładzie wyłącznik tachografu

scania_s520_wylacznik_tachografu_1

Proszę Państwa, cóż za premiera – oto pierwszy komunikat Inspekcji Transportu Drogowego, w którym występuje Scania nowej generacji. Co więcej, jest to bogato wyposażona wersja S520, z silnikiem V8 i skórzaną tapicerką. Żeby natomiast samochód szybciej się zwrócił, doposażono go w taki jeden mały wyłączniczek 😉 Więcej poniżej, w komunikacie WITD Lublin:

W dniu 04.07. 2017 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Woroniec inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie oddział w Międzyrzecu Podlaskim zatrzymali do kontroli pojazd członowy, którym niemiecki przewoźnik wykonywał przewóz powrotny z Kazachstanu do Niemiec.

Podczas analizy zapisów dokonanych przez tachograf oraz dokumentów przewozowych pojawiła się znaczna rozbieżność pomiędzy rzeczywistą odległością pokonaną przez pojazd od miejsca załadunku do miejsca kontroli, a tą zarejestrowaną przez tachograf.

Z tego też względu instalację tachografu poddano szczegółowemu sprawdzeniu, które potwierdziło wpięcie w instalację tachografu niedozwolonego urządzenia zakłócającego jego pracę. Urządzenie to powodowało rejestrowanie postoju pojazdu i odpoczynku kierowcy podczas, gdy kierowca prowadził pojazd.

Wobec przedsiębiorcy będącego jednocześnie kierującym zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Pobrano także kaucję na poczet grożącej kary pieniężnej. Pojazd został skierowany do uprawnionego warsztatu celem naprawy instalacji tachografu.

scania_s520_wylacznik_tachografu_2