OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 14 Maj, 2018

Nowa Scania R650 z zupełnie płaskim dachem – to specjalistyczny zestaw do przewozu dłużycy

Nowe modele w specjalistycznych konfiguracjach to rzecz, która zawsze wzbudza zainteresowanie. Uznałem więc, że warto pokazać nową Scanię serii R z firmy S-Trans, przekazaną właśnie do użytku w holenderskiej branży drzewnej.

Ten trzyosiowy ciągnik łączy 650-konny silnik V8, napęd typu 6×4 oraz najniższy możliwy wariant kabin. Ma on całkowicie płaski dach, a więc pozbawiony jest nawet podwyższenia znanego z szoferki typu “Normal”. Dzięki temu za oraz nad kabiną zmieścił się żuraw rozładunkowy marki Palfinger. Zmieszczono tam też podłużną belkę świetlną LED, zajmującą niewiele miejsca, a w nocy doskonale poprawiającą widoczność.

Za ciężarówką jedzie naczepa marki Doll, doskonale przystosowana do przewozu dłużycy. Po pierwsze, jest ona rozciągana i tym samym weźmie na pokład nawet 20-metrowy ładunek. Po drugie, osie naczepy mają hydrauliczny układ skrętu. Ułatwia on manewrowanie i może być obsługiwany z kabiny kierowcy. Po trzecie natomiast, tylna część zabudowy ma hydrauliczny układ przesuwania. W przypadku przewożenia krótszych drzew, tylne kłonice można więc przesunąć do przodu, ułatwiając sięganie do nich żurawiem.

Opisywany pojazd został przekazany przez dealera marki Scania z miasta Drachten. Również ta placówka opublikowała dołączone do tekstu zdjęcia.

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. ss napisał(a):

  osz skurw*** auta sprzedają już z ładunkami. To tak jak grosik w portfelu ?

 2. Rafik napisał(a):

  Te foty z ładunkiem, to już pierwsza nieplanowa wizyta w serwisie. Scania jak tylko zobaczyła, w jakich warunkach przyjdzie jej pracować, z miejsca zrobiła focha i wyświetliła na komputerze wszelkie możliwe do zgłoszenia komunikaty o błędach hahaha

 3. Bartek napisał(a):

  Rafik,mam wątpliwa przyjemnosc prowadzic Scanie S po autostradach i moja scania tez robi focha.Usterka skrętnej osi wleczonej na pożądku dziennym.Gniazdo USB wpadlo do środka,a półka przed fotelem pasażera rozleciała sie.Klima postojowa wyswietla ERROR,i jeszcze do paru rzeczy bym sie przyczepil,wiec możesz mieć rację.

 4. TruckDriver napisał(a):

  Aż trzy pasy założył. A jak ja mam też taką naczepę , tylko ciągam ją Volvem to też się mogę pochwalić i będzie artykuł. Bo moje Volvo to jest chyba bardziej”specjalistyczne” bo ma wleczoną ośkę ostatnią i mam jeszcze X-track z przodu. Tylko kabinę mam dużą i żuraw typu Z i koni tylko 500

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.