OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 Wrzesień, 2015

Nowa Scania prawdopodobnie bez kamuflażu, pod pokrowcem – można zobaczyć pewien zarys przodu

W sieci pojawiły się kolejne fotografie ciężarówek marki Scania nowej generacji. Żeby jednak było ciekawiej, ewidentnie nie są to kolejne zdjęcia pojazdów w pełnym kamuflażu, mającym upodabniać je do Serii 4, lecz fotografie “solówki” przykrytej prawdopodobnie tylko pokrowcem i siatką. Pęd wiatru dociskający ów pokrowiec do karoserii pozwala zobaczyć pewien zarys przodu, rozwiewając tym samym wszelkie wątpliwości – nowa Scania, którą oficjalnie zobaczymy w przyszłym roku, będzie się wyraźnie różniła od ciężarówek tej marki produkowanych dotychczas. Zobaczcie sami:

Przypominam, że nowe Scanie otrzymają podobno 780-konny silnik, o czym pisałem TUTAJ.

Dzięki Damian!

Ten wpis ma 2 komentarzy

 1. anjelojetta napisał(a):

  Filip od dawna twierdzi ,iż nowa Scania pojawi się w 2016r ,co wynika z informacji przekazanej mu przez kogoś ze Scanii.
  Choć moim zdaniem to nieprawda to cały czas siedziałem cicho 🙂
  Jednak te fotografie potwierdzają moje przypuszczenia ,iż premiera (nie produkcja) będzie jeszcze w tym roku.
  Po pierwsze nigdy nie wierzyłbym w informację na temat przyszłych premier przekazanych oficjalnie przez nawet prezesa ,głównego księgowego i głównego konstruktora razem wziętych ,bo data premiery całkiem nowego pojazdu szczególnie jeśli robi się to co 20 lat (a nie co 5-8 jak w osobówkach) musi (lub powinna) być trzymana w tajemnicy prawie do końca*
  Po drugie na ten rok wskazuje cały szereg “znaków”:
  1- w tym roku mija okrągłe 20 lat obecnej kabiny Scanii.
  2- ciężarówki zwykle (wyjątek obecny Actros) wchodzą po 2 latach od pierwszych zdjęć zamaskowanych pojazdów ,tzn. zwykle 2 lata testuje się gotowe pojazdy.
  Tak było np. z FH z 1993r jak i z FH z 2012r.
  W przypadku nowej Scanii 20 sierpnia minęły 2 lata od pierwszego zdjęcia (dane z exif)
  3- kabina Scanii jest już jedną ze starszych (starsza jest tylko DAFa i IVECO) a jako firma pierwszo ligowa nie może sobie długo pozwalać
  4- dwie ostatnie premiery nowych Scanii były pod koniec roku ,tzn. seria 3 – 12.1987 ,seria 4 – 11.1995.

  Te przemyślenia nie są spowodowane chęcią “kłótni” z Filipem ,ale faktem ,że czekam na tę premierę z lekkim “utęsknieniem” i “nadzieją” gdyż po ostatnich 2 premierach (Volvo FH i Renault T) pozostał mi wielki niesmak do nowych ciężarówek.
  Po analizie zdjęć uważam ,iż nowa Scania ma szanse wyglądać najbardziej “normalnie” i najbardziej ciężarowo z nowych konstrukcji.
  Jak będzie to zobaczymy…

  Nie mam skłonności hazardowych ,ale ja obstawiam listopad 2015 🙂

  ——————————
  *Wyjątkiem była premiera czołgu T14 Armata gdzie “napięcie” budowano miesiącami przez kontrolowane przecieki ,a data premiery była podana co do minuty,czyli 9.05.2015 godz.10:00 czasu moskiewskiego…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.