OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Lipiec, 2018

Nowa opłata paliwowa już od 1 stycznia 2019 roku – ceny paliw mają wzrosnąć o około 2 procent

Tak zwana “opłata emisyjna” stała się w faktem. Rząd zatwierdził nowe przepisy, zostały one oficjalnie opublikowane i już od 1 stycznia nowa opłata zacznie być pobierana.

Ile zapłacą za to Polacy? Od początku mówi się o 8 groszach za każdy litr benzyny lub oleju napędowego. I choć Orlen oraz Lotos obiecały pokryć te koszty z własny budżetów, eksperci spodziewają się wzrostu cen paliw o około 2 procent.

Pieniądze z nowej opłaty zostaną przeznaczone na walkę ze smogiem oraz rozwój transportu niskoemisyjnego. Chce się za nie promować elektryczną i gazową motoryzację, a nawet – jak podaje “Interia” – dopłacać najbiedniejszych Polakom do ocieplania ich domów.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 14 komentarzy

 1. Michal napisał(a):

  To ja kupuje euro 6 po to by jakiejs patologi dac forse na styropian ?! To ktos ma ekologiczne auto na LPG by znowu walic kase jakiemus nierobowi co zlozy wniosek o piec na ekogroszek ? Jak to jest ze ktos kto ma troche rozumu i checi do pracy musi zostac oblozony kolejnym podatkiem? Pocieszenie takie ze 500+ pomalu maleje… Juz zabieraja jakies 108zl… Jeszcze rok dwa i zostanie….2 % z 500… Plus !

 2. Dzik napisał(a):

  Zfajnie
  Kilka dni temu rozmawiałem ze znajomym który po kilku dekadach pobytu w USA odwiedził pl.
  Pierwsze spostrzeżenie jakie zauważył
  CENA paliwa
  “To jest nie moralne”

  Nie powiem jakie było jego zdziwienie jak mu opisałem ile rzeczywiście kosztuje paliwo i /A jakimi podatkami jest obarczone.
  Odpowiedź
  “Jest coś U nas za co Państwo Cię nie opodatkowało ?”

 3. Cass napisał(a):

  Niestety takie rzady. Zabrac tym co pracuja bo i tak nie beda na nas glosowac a wszystkim leniom (jest ich najwięcej) dac 500+ i 40% w sondazach jest…

  • Timi napisał(a):

   Tym co pracują czy kradną? Leniem raczej nie jestem bo pochodzę ze wsi, wiem co to ciężka praca.. Obecny rząd nie wiele mi daje ale i tak jestem za nim w stu procentach bo pracuje w transporcie i widzę jak się okradalo i okrada państwo i nie mów że większość firm dorobiła się uczciwie bo tak nie jest tylko na okradaniu państwa i wyzysku ludzi… A póki co jestem bardzo zadowolony z rządów PiS bo już nie jeden ” pracujacy” ogląda świat zza krat albo wisi na sznurku…

 4. STARY napisał(a):

  nowy podatek..
  a niech płaco
  przecież te kierowcy tiruf to z nudów jeżdżo i to paliwo palom…

 5. Łukasz napisał(a):

  Ależ ładne te IVECO 😉

 6. Dawid napisał(a):

  Dzik a zapytaj znajomego ile płacił za ubezpieczenie zdrowotne, jeżeli takowe posiadał. Polecam dokument Sicko w reżyserii Moore (chorować w Ameryce) lub Brudna forsa odcinek Krótka sprzedaż, to zobaczysz tą doskonałą Amerykę. Michał zapytał bym cie ile masz dzieci, ale odpowiedź jest oczywista. A kto zabiera 108 zł z 500+? Widzisz tytuł artykułu np. na WP nie czytając treści a później chodzisz i powtarzasz głupoty. W artykule tym mowa jest o inflacji (która obniża wartość pieniądza) a nie o “zabieraniu” no ale jako właściciel euro 6 napewno to wiesz. Na dzień dzisiejszy przyjmuje się że jedna kobieta rodzi 1,3 dzieci więc 100 kobiet rodzi 130 dzieci, w tym 65 dziewczynek, jeżeli te 65 dziewczynek następnie udodzi przykładowo 85 dzieci, w tym 42 dziewczynki to te dziewczynki urodzą 55 dzieci w tym 27 dziewczynek itd. Gdzie będziemy za 4 pokolenia? Teraz można (a nawet należy) polemizować czy 500+ czy może inny program był by właściwy. Ale coś z tym musimy zrobić. Obecny rząd przynajmniej widzi problem i coś próbuje z tym zrobić. Może jest to “bykowe” wprowadzone w pokrętny sposób.

 7. Rafik napisał(a):

  Do stycznia 2019, jak tak dalej ceny paliw będą rosły, to można się spodziewać ON i Pb po 9,xx a LPG pod pięć złociszy.

 8. Kiero napisał(a):

  Zawsze można zastąpić dojna zmianę inna zmiana…

 9. Martinez napisał(a):

  Zaraz, zaraz, zaraz – Filipie, jeszcze nie tak dawno pisałeś, że paliwa mają być tańsze. Mój wrodzony sceptycyzm, ba rzekłbym nawet pesymizm, skłonił mnie do napisania słów, w których z całą stanowczością stwierdziłem, że paliwa nie tyle co stanieją, a podrożeją. Nikt jakoś nie dał wiary tym słowom. A jednak słowo stało się ciałem…

 10. tom napisał(a):

  PiSowcy zamilknijcie!! coście tacy oburzeni to przecież wasz rząd który was dyma!! A wy jesteście jego wyznawcami!! Jak w sekcie!!!Same shit jak PO!!

 11. Użytkownik* napisał(a):

  Tak głosujcie dalej na PISiorów za mało mają kasy na utrzymanie patologii 500+ już szukają coraz więcej złodzieje nowe podatki niby na smog jak by nie było tyle podatków w gazie ziemnym nie było by smogu i problemu bo było by taniej o 50% i to jest rozwiązanie problemu smogu nie podatki czyli datki na patologie

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.