Nowa Gama T Evolution do wspólnej pracy z Magnum – 13 lat i 3 premiery różnicy

Fot. Renault Trucks UK

Brytyjski oddział Renault Trucks zaprezentował świetne zdjęcie z odbioru nowego ciągnika. Najnowsze Renault Gamy T Evolution stoi tam u boku Renault Magnum, czyli wyjątkowo zasłużonego poprzednika.

Choć ciężarówki mają dokładnie takie same barwy i można spotkać je przy pracy u tego samego przewoźnika, dzieli je już trzynaście lat, trzy premiery oraz zapewne siedmiocyfrowa różnica przebiegu. „Magnumka” wyjechała na drogi w 2009 roku, otrzymując wówczas 13-litrowy silnik Euro 5 oraz jeden z ostatnich egzemplarz kabiny o niskim podwyższeniu dachu. W tym samym roku pojawiła się już bowiem wersja zmodernizowana, z wyższym i bardziej zaokrąglonym nadwoziem.

Tymczasem Gama T Evolution dotarła do firmy A.J. Brunt ledwie trzy miesiące temu. To model po niedawno przeprowadzonej modernizacji, z zewnątrz wyróżniony reflektorami w technologii LED, a w środku oferujący znacznie poprawioną pozycję za kierownicą. Ten konkretny egzemplarz ma na pokładzie najmocniejszy, 520-konny silnik, a jego kabina to wyższy wariant High Sleeper bez tunelu silnika. Jak też przyznaje sam przewoźnik, przy wyborze tego pojazdu nie bez znaczenia były pozytywne doświadczenia z modelem Magnum.

Porównanie kabin, pokazane przez samego przewoźnika:

Fot. A.J. Brunt