transfactor3665
Opublikowane 27 Wrzesień, 2017

Nowa fabryka Volkswagen będzie budowała w Polsce model California XXL, bazujący na Crafterze

volkswagen_california_xxl_oficjalne_1

Volkswagen wybuduje lub ewentualnie wydzierżawi kolejny zakład produkcyjny na terenie Polski. Nowa hala ma znajdować się w okolicach Wrześni i będzie odpowiadała za wytwarzanie modelu California XXL. Mowa tutaj więc o kempingowej wersji Craftera, którą możecie zobaczyć na zdjęciach.

Najpierw Volkswagen zbuduje kilkadziesiąt egzemplarzy testowych, które zostaną przygotowane w tej samej fabryce, co zwykłe Craftery. W roku 2019 wystartuje jednak produkcja seryjna, przewidująca kilka tysięcy egzemplarzy rocznie. Wszystko to będą pojazdy w pełni dopasowane do potrzeb konkretnego klienta i tym samym dosyć pracochłonne w przygotowaniu. Dlatego też Volkswagen chce dla nich przygotować zupełnie nowy zakład.

Fabryka Crafterów będzie odpowiadała za produkcję pojazdów bazowych, a więc Crafterów bez dachu, z praktycznie pustym wnętrzem, natomiast nowa fabryka zamontuje całe kempingowe wyposażenie, włącznie z nadbudówką dachu. Z tego też powodu ten nowy zakład ma znajdować się w pobliżu Wrześni, aby nie generowaćwysokich kosztów transportu.

volkswagen_california_xxl_oficjalne_8 volkswagen_california_xxl_oficjalne_7 volkswagen_california_xxl_oficjalne_6 volkswagen_california_xxl_oficjalne_2 volkswagen_california_xxl_oficjalne_10 volkswagen_california_xxl_oficjalne_9 volkswagen_california_xxl_oficjalne_12 volkswagen_california_xxl_oficjalne_5 volkswagen_california_xxl_oficjalne_13 volkswagen_california_xxl_oficjalne_11 volkswagen_california_xxl_oficjalne_14 volkswagen_california_xxl_oficjalne_3 volkswagen_california_xxl_oficjalne_4 volkswagen_california_xxl_oficjalne_15 volkswagen_california_xxl_oficjalne_16 volkswagen_california_xxl_oficjalne_17

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz