Norweskie wojsko będzie jeździło Volkswagenami Amarokami – mowa o nawet 700 egzemplarzach

Aż 700 egzemplarzy Volkswagena Amaroka ma trafić w szeregi norweskiej armii. Niemiecka półciężarówka stanie się więc jednym z podstawowych środków podróży dla tamtejszych żołnierzy.

Norwegowie otrzymają Amaroka w bardzo ciekawej konfiguracji. Choć do cywilnego użytku wytwarza się dzisiaj wyłącznie wersje 3-litrowe, mające co najmniej 163 KM, dla żołnierzy przygotuje się Amaroki z mniejszym silnikiem 2-litrowym. Niewielka będzie też moc maksymalna, wynosząc 140 KM.

Omawiane pojazdy będą też miały manualne skrzynie biegów, podwójne kabiny oraz pełne zabudowy przestrzeni ładunkowej. Wewnątrz znajdziemy natomiast uchwyty na broń i inne elementy typowo wojskowego wyposażenia. Trzeba jednak zaznaczyć, że żaden z zamówionych Volkswagenów nie ma być pojazdem jakkolwiek opancerzonym.

Całe to wyposażenie przygotuje firma z Holandii, która wcześniej zabudowywała też Amaroki dla armii holenderskiej. Tymczasem w Polsce nadal nie wiadomo, czym zostaną zastąpione przestarzałe Honkery. Co prawda mówiono już o Fordach Rangerach i Toyotach Hilux, ale niestety przetargi nie doszły do skutku.