Nocny napad na ciężarówkę z elektroniką – kierowcę obezwładniono i związano

Na brytyjskiej autostradzie M1, czyli jednej z najważniejszych i najbardziej uczęszczanych dróg w całej Wielkiej Brytanii, doszło do zuchwałego napadu na samochód ciężarowy. Złodzieje ukradli przy tym sprzęt elektroniczny marki Apple, wart około 5 milionów funtów, czyli w przeliczeniu 25 milionów złotych.

Napastnicy zatrzymali ciężarówkę 10 listopada, około godziny 20. Miało to miejsce na jednym z węzłów autostrady M1, między miastami Northampton oraz Rugby. Kierowca oraz podróżujący z nim ochroniarz zostali sterroryzowani i związani, po czym jeden z przestępców wsiadł się za kierownicę i odjechał ciężarówką w bardziej ustronne miejsce.

Zaledwie kilkaset metrów dalej, w małej miejscowości Crick, złodzieje przystąpili do przeładowywania łupu. Do podstawionego przez siebie pojazdu przenieśli łącznie 48 palet z elektroniką, o wspomnianej wartości 5 milionów funtów. Następnie przestawili skradzioną ciężarówkę o kilkanaście kilometrów na północ i porzucili ją wraz z obezwładnioną załogą.

Policja poszukuje teraz wszelkich możliwych świadków, w tym zwłaszcza osób mogących dysponować nagraniami z wideorejestratorów. A przy okazji przestrzega się przed kupowaniem podejrzanie tanich zegarków, tabletów oraz ładowarek marki Apple, gdyż to właśnie ten asortyment miał znajdować się w okradzionym pojeździe.