transfactor3665
Opublikowane 13 Październik, 2017

Niższe kary w belgijskim systemie opłat drogowych Viapass – może być nawet 10 razy taniej

viapass_satellic_obu

W nawiązaniu do tekstu:

Kolejne cuda belgijskiego systemu Viapass – Bruksela więcej zarabia na karach niż na samych opłatach

W końcu jakaś dobra wiadomość dotycząca belgijskiego systemu opłat drogowych – władze Walonii, a więc południowej, francuskojęzycznej Belgii, zamierzają zmienić wysokość kar.

Dzisiaj kary związane z systemem Viapass są zawsze na tym samym poziomie – jeśli przejedziemy drogą bez opłaty, zapłacimy za to 1000 euro. Według nowego systemu kary mają natomiast wynosić od 100 do 1000 euro, w zależności od rodzaju przewinienia. I tak, dla przykładu, 100 euro zapłacimy za jednorazowy przejazd bez opłaty, wywołany nieuwagą kierowcy (lub awarią urządzenia). 500 euro zapłacimy w przypadku, gdy bez opłat będziemy jeździli przez dłuższy okres czasu. 1000 euro będzie natomiast karą za kompletny brak urządzenia marki Satellic.

Kiedy powyższe zmiany mogą zostać wprowadzone w życie? Jak podają belgijskie media, ostateczna decyzja będzie podjęta jeszcze przed końcem bieżącego roku.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

  1. 2468 napisał(a):

    Takie postępowanie potwierdza tylko zalegalizowaną patologię jaką widzimy w określeniu – belgijska.
    Nic nowego.

  2. Junior napisał(a):

    Dzisiaj system się zawiesił, pobrało na początku opłatę później już nie. Umknęło mi, na początku widziałem że pobrało 3€,potem jakoś nie przyglądalem się ile ma, tylko czy świeci (czyli działa). Wiadomo jak naliczaja karę? Jak to robią czy jak złapią czy wysyłają? Pisałem satellic.be na czacie, nie można zapłacić wstecz, jak przejechałem bez opłaty to już za późno. Dziwi mnie to bo niby działało a jednak nie naliczyło. Można coś z tym zrobić?

Odpowiedz