Nikola zaczyna przygotować produkcję swoich ciężarówek – firma zatrudniła w tym celu specjalistę

Nikola poważnie przygotowuje się do wprowadzenia swoich pojazdów do produkcji. Świadczy o tym rozszerzenie zarządu firmy o menadżera do spraw produkcji.

Dotychczas amerykańska firma nie potrzebowała działu produkcji, gdyż po prostu niczego nie produkowała. Jej ciężarówki pozostawały jedynie prototypami, a od klientów zbierano tylko wstępne rezerwacje.

Teraz jednak ciężarówki marki Nikola mają wejść w fazę produkcji i zadebiutować na rynku. Stąd też zatrudnienie menadżera produkcji o ponad 20-letnim doświadczeniu na tej pozycji. Jego zadaniem będzie zorganizowanie produkcji ciężarówek i zarządzanie całym dedykowanym do tego zespołem.

Gama ciężarówek marki Nikola ma przewidywać trzy modele. Na rynek amerykański trafią Nikole One oraz Two, natomiast na rynek europejski dedykowana jest Nikola Tre. Mowa tutaj o samochodach z silnikami elektrycznymi, zasilanych ze zwykłych baterii lub poprzez ogniwa wodorowe.

Premiera wszystkich omawianych pojazdów zapowiadana jest na dni 16-17 kwietnia, w Stanach Zjednoczonych. Więcej na ich temat przeczytacie między innymi w artykułach zatytułowanych Nikola Tre, czyli 1000-konny ciągnik na europejski rynek – oficjalna premiera już za pół roku oraz Dwuosiowy ciągnik siodłowy o masie 20 ton – w Nikoli Tre BEV same baterie mogą ważyć 10,5 tony.