OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Wrzesień, 2017

Niezależni rzeczoznawcy zajmą się odszkodowaniami z OC? Ministerstwo Finansów ma taki plan

auto_osobowe_wypadek_ciezarowka

Uzyskanie rozsądnego odszkodowania z ubezpieczenia OC nierzadko wymaga płacenia z własnej kieszeni za niezależnego rzeczoznawcę, a następnie ruszania z tą wyceną do sądu. Problem znają zwłaszcza posiadacze starszych pojazdów, która teoretycznie nie są wiele warte, ale w praktyce mogą być przecież bardzo doinwestowane.

Jak podaje “Rzeczpospolita”, Ministerstwo Finansów postanowiło ten problem rozwiązać. Według rządowej propozycji, poszkodowani mieliby otrzymać odgórne prawo skorzystania z niezależnego rzeczoznawcy, jeśli nie zgodzą się z pierwszą wyceną. Rozpatrywanie takiej niezależnej wyceny odbywałoby się zaś w normalnej procedurze, a nie przez sprawę w sądzie, czy też w drodze jakiegoś wyjątku.

Obecnie Ministerstwo Finansów sprawdza jakie są możliwości takiej zmiany prawa i jakie byłyby tego następstwa. Nadal nie jest więc przesądzone, że nowe przepisy wejdą w życie.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  No wreszcie… Przykład: wycena naprawy PZU 1200brutto, wycena serwisu nieautoryzowanego 3500 netto… Bądź tu mądry.

 2. ggyt napisał(a):

  czyli znowu ubezpieczenia pojda w gore

  • pete379 napisał(a):

   Niee czemu? Przecież powszechnie wiadomo, że ubezpieczalnie manewruja na niekorzyść klienta i ilu jest jeleni godzacych się na wyceny jakiegoś mośka z granatowo-zoltej Toyoty Yaris.
   Albo powszechne zanizanie wartości pojazdu i zawyzanie wartości naprawy byleby zrobić “całke” i mieć do kieszeni profit z łapówki bo kolega takiego moska całkiem przypadkiem naprawia i sprzedaje rozbitki i akurat kolega mosiek załatwia mu rodzynki z aukcji ubezpieczeniowych.

   • Ubea.pl napisał(a):

    No właśnie, obecnie ubezpieczyciele bardzo często zaniżają odszkodowanie. Jeśli pomysł dotyczący niezależnych rzeczoznawców wejdzie w życie i będą oni działać skutecznie, to wypłacane odszkodowania powinny się zwiększyć. Towarzystwa będą musiały skądś na to wziąć pieniądze. A najłatwiej to zrobić, podnosząc składki OC i AC. Na szczęście sprawdzając oferty przed kupnem w porównywarce ubezpieczeń, takiej jak Ubea.pl, można znaleźć tego ubezpieczyciela, który podniesie najmniej składki / w ogóle nie zdecyduje się na podwyżki (może akurat jakieś towarzystwo się znajdzie, które wybierze taką politykę).

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.