OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Listopad, 2018

Niewielkie Scanie do przewozu 30-tonowych ładunków – to model G500 XT z napędem na sześć kół

Norweska firma Per A Øren często operuje w bardzo trudnym terenie, potrzebując wywrotek o doskonałych właściwościach terenowych. Do tego stopnia, że przewoźnik testował nawet ciężarówki marki Tatra, wprost słynące z terenowej użyteczności. Ostatecznie jednak firma wybrała pojazdy szwedzkiej marki, z uwagi na łatwiejszy dostęp do serwisu oraz atrakcyjniejsze warunki zakupu. W ten sposób na drogi wyjechały więc wyjątkowe Scanie serii G.

Dobierając konfigurację, wybrano wariant o oznaczeniu G500. Jest on wyposażony w najmocniejszy, 500-konny wariant 13-litrowego silnika. Powyżej znajduje się niska kabina z dodatkową przestrzenią za fotelami, a do tego dochodzi specjalistyczne wyposażenie z serii XT, napęd w układzie 6×6 oraz terenowe, pojedyncze koła.

Opisywane pojazdy operują przede wszystkim po zamkniętym terenie, pracując m.in. przy budowie tunelu. Dzięki temu, pomimo niewielkich rozmiarów i zaledwie trzech, przewożą one nawet 30-tonowe ładunki. Wykorzystuje się przy tym samowyładowcze zabudowy marki Istrail, liczące po 16 m3 pojemności. Co też ciekawe, Istrail to firma wywodząca się z Norwegii, lecz swój główny zakład produkcyjny mająca w Polsce, w Golubiu-Dobrzyniu.