OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 7 Lipiec, 2016

Niesłusznych kar z systemu Viapass niestety nadal przybywa, a cała sprawa trafiła już nawet do telewizji

Belgijskie opłaty drogowe Viapass działają już od ponad 3 miesięcy, natomiast towarzyszące im problemy nie przestają spędzać snu z powiek przewoźników. Dlaczego? Jak podaje belgijska telewizja VTM, cały czas przybywa niesłusznie wystawianych mandatów, opiewających na dokładnie 1000 euro każdy.

Problemem jest moduł o tajemniczo brzmiącej nazwie DSRC, znajdujący się w urządzeniach pokładowych firmy Satellic i regularnie ulegający awarii. W efekcie urządzenia kontrolne robią więc ciężarówkom zdjęcia, generując mandaty dla ich użytkowników, nawet w sytuacji, gdy opłata za drogę zostaje wniesiona. Wszystko jest zresztą bardzo łatwe do wykrycia, jako że wystarczy porównać miejsce i moment wystawienia mandatu z zestawieniem opłat z danego okresu. Problem jednak w tym, że pracownicy firm transportowej naprawdę mają ciekawsze zajęcia niż regularne odwoływanie się od kar…

A co na to firma Satellic, będąca operatorem opłat Viapass? No cóż, o całej sprawie mówi się już od co najmniej kilku tygodni, zaś jakiegoś ciekawego stwierdzenia ze strony winnego niestety nie widać…

belgia_urzadzenie_satellic

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Damian napisał(a):

    Wszystko przez to, że brakuje przycisku RESET. Urządzenie potrafi “wisieć” przez 2-3 godziny. W tym czasie mam łaskawie siedzieć na parkingu i czekać aż rozładuje się bateria?
    Już widziałem przerobione boxy, chłopaki powyciągali (nielegalnie zresztą) baterie i box działa tylko wtedy, gdy jest podłączony do prądu.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.