OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Luty, 2018

Niemieckie miasta mogą zakazać ruchu diesli – wyrok sądu zmieni motoryzacyjny krajobraz wielu miast

W Niemczech może rozpocząć się masowa wyprzedaż samochodów, które nie spełniają norm emisji spalin Euro 6. Byłoby to związane z wczorajszym wyrokiem Federalnego Sądu Administracyjnego w Lipsku, według którego niemieckie miasta mogą wprowadzić zakazy wjazdu do centrów dla starszych aut z silnikami wysokoprężnymi.

Zakazom wjazdu dla diesli sprzeciwia się Związek Niemieckich Miast i Gmin, a nawet federalne władze kraju. Jak jednak pokazał wczorajszy wyrok, jeśli jakieś miasto będzie chciało wprowadzić zakaz, to jest do tego jak najbardziej uprawnione.

A chętnych najprawdopodobniej nie zabranie. W około 20 niemieckich miastach zanieczyszczenie powietrza w bardzo wysokim stopniu przekracza dopuszczalne normy. Jest to poziom, który uprawni je do wprowadzenia zakazów ruchu diesli na wybranych obszarach. Trzeba bowiem wyjaśnić, że aby taki zakaz wprowadzić, miasto musi wykazać faktyczne problemy ze spalinami.

Szacuje się, że nowe zakazy mogą objąć nawet dwie trzecie wszystkich diesli jeżdżących w Niemczech. Jedyny wyjątkiem byłyby pojazdy zgodne z normami emisji spalin Euro 6, a więc wyprodukowane maksymalnie cztery lata temu.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Czyli kupię sobie benzynowego ZIŁa i mogę latac po Berlinie na dystrybucji? Albo KRAZa w benzynie na balonie i latać wywrotką po budowach w centrum? Fajnie…

  • Pangia napisał(a):

   Tak chyba należałoby zrobić. A później jak w zasłyszanej anegdocie o Zile:
   – A dużo on pali?
   – A tak z dychę weźmie.
   – Na setkę???
   – Co? Niee. Na godzinę.
   🙂

 2. inblanko napisał(a):

  Wartburgi na taxi i heja

 3. Maciek napisał(a):

  Po odsłoną ekologi rządy chcą zarobić na wymuszonej sprzedaży pseudo okolicznych samochodów o napędzie elektrycznym !!!!!!!!!!!

 4. Jol napisał(a):

  Maksymalnie auta dwuletnie dopuszczone do ruchu i problem rozwiązany. Dali by w końcu mrówkom zarobić. Przy dzisiejszej technologii trzyletni wóz to jeżdżący szrot z choinką na desce rozdzielczej.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.