OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 4 Czerwiec, 2018

Niemieckie dopłaty do ekologicznych ciężarówek – od 8 do 40 tys. euro, już od przyszłego miesiąca

Władze Niemiec opublikowały dokładniejsze informacje na temat dopłat do ekologicznych ciężarówek. Podano przy tym także konkretne kwoty.

Pierwsze wnioski o dopłaty będzie można składać w przyszłym miesiącu. Będą one przysługiwały w przypadku ciężarówek o DMC powyżej 7,5 tony,  na paliwa o obniżonej lub zerowej emisji spalin. Mowa więc o pojazdach na sprężony gaz ziemny (CNG), płynny gaz ziemny (LNG), samochodach elektrycznych, a także samochodach z napędem elektryczno-wodorowym.

Wysokość dopłat będzie zależna od rodzaju paliwa. Chętni na ciężarówki zasilane CNG otrzymają 8 tys. euro, a w przypadku LNG będzie to już 12 tysięcy. Dopłaty do pojazdów elektrycznych będą natomiast związane z ich tonażem – elektryczna ciężarówka do 12 ton będzie objęta 12-tysięczną dopłatą, natomiast powyżej 12 ton dopłata wzrośnie do 40 tysięcy.

Jedna firma będzie mogła otrzymać dotację na kilka pojazdów. Co jednak ważne, suma dopłat na jedno przedsiębiorstwo nie będzie mogła przekroczyć pół miliona euro. Planuje się przy tym, że tylko w 2018 roku przyzna się dopłaty na łącznie 10 milionów euro.

Opisywany system dopłat utrzyma się co najmniej do końca 2020 roku. Dodatkową zachętą ma być też całkowite zwolnienie elektrycznych pojazdów z opłat drogowych. Będzie ono obowiązywało już od 1 stycznia 2019 roku.

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. dr gonzo napisał(a):

    Czyli wszyscy europejczycy, włącznie z mieszkańcami Podkarpacia i bułgarskich wiosek będą się zrzucać na nowe ciężarówki dla niemieckich korporacji. Kolejne zwycięstwo kościoła ekologii.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.