OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 9 Sierpień, 2017

Niemiecki reportaż o niesłyszącym kierowcy ciężarówki, wożącym na co dzień materiały budowlane

W nawiązaniu do tekstu:

Osoby niesłyszące będą mogły pracować jako kierowcy ciężarówek – rząd wstępnie poparł ten pomysł

Wiele wskazuje na to, że już w najbliższym czasie osoby niesłyszące będą mogły w Polsce robić prawo jazdy kategorii C1. Umożliwi to im więc pracę na stanowisku kierowcy ciężarówki, prowadząc pojazdy o DMC do 7,5 tony. Tymczasem w Niemczech opublikowano ostatnio reportaż, którego bohaterem jest właśnie niesłyszący kierowca. Z uwagi jednak na brak ograniczeń w niemieckim prawie, nie jeździ on małą ciężarówką dystrybucyjną, lecz pełnowymiarowym, 40-tonowym zestawem.

Oto reportaż, a kilka zdań wyjaśnienia znajdziecie pod nim:

22-letni Nils kieruje na co dzień MAN-em TGX 18.440, ciągnąc naczepę z podwieszanym wózkiem rozładunkowym. Nils od dziecka marzył o karierze za kierownicą takiej ciężarówki, odziedziczając tę pasję po dziadku – kierowcy zawodowym z wieloletnim doświadczeniem. I choć sam dziadek wątpił, że bez słuchu można poradzić sobie za kierownicą, a i w urzędzie pracy nie można było liczyć na pomoc, Nils zrealizował swoje marzenie, otrzymując szansę od firmy Giesker & Laakmann.

Codzienna praca Nilsa to przede wszystkim transport materiałów budowlanych, wykonywany na niezbyt długich dystansach. Trafia się przy tym oczywiście na różnych odbiorców ładunku, nierzadko nawiązując z nimi osobisty kontakt. Jak więc osoba niesłysząca radzi sobie w tej sytuacji? Porozumiewanie się przy pomocy gestów i odpowiednie korzystanie z dokumentacji podobno okazuje się wystarczające. Swoją drogą, tak sobie myślę, że w przypadku kierowcy słyszącego, ale nieznającego języków obcych, wygląda to często podobnie…

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Arystokrata Szos napisał(a):

  3/4 Polskich kierowców przekraczając granicę staje się głuchoniema i nikt z tego tytułu nie robi sensacji…

 2. Kamil napisał(a):

  Dokładnie, spróbuj dowiedzieć się o drogę …
  Rzuć temat, że BAG robi łapankę to radio czerwone i 10 będzie gadało na raz hehe

 3. Daniel napisał(a):

  Czy tylko ja tam widzę źle spięty towar pasami?

 4. Tomasz napisał(a):

  Bardzo pozytywny gość. Poprawił mi humor.

 5. kaeol napisał(a):

  język migowy jest taki sam na całym świecie ??? jak tak to o brak komunikacji nie stwarza problemu!!!! ludzie niesłyszący są bardzo inteligentni, Niemiec Polak Francuz Anglik czy inny gadający w języku migowym się szybciej porozumieją niż my pełno sprawni.

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   O dziwo większość krajów ma swój własny język migowym. Dochodzi nawet do sytuacji, gdzie Holandia ma inny jezyk migowy niż niderlandzkojęzyczna Belgia.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.