OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Kwiecień, 2019

Niemiecka policja znowu zatrzymuje kluczyki w niedzielne wieczory – kolejne kontrole na parkingach

Gdy nocami panowały ujemne temperatury, Niemcy tymczasowo wstrzymali się odbieraniem kierowcom kluczyków. Zamiast tego zatrzymywali transportowe dokumenty lub zakładali blokady na koła. Skoro jednak wiosna rozpoczęła się już na dobre, policjanci wrócili do wcześniejszego zwyczaju.

Cała sprawa dotyczy niedzielnych, parkingowych kontroli trzeźwości. Jak wiadomo, są one prowadzone w niedzielne wieczory, gdy wielu kierowców szykuje się do powrotu na trasy. Niemiecka policja chodzi wówczas po parkingach, prowadzi badania alkomatem i dba o to, by nietrzeźwi kierowcy nie mogli wyjechać na drogi.

Przykładem takiej akcji z minionej niedzieli, 14 kwietnia, mogą być kontrole bawarskiej policji. Po raz pierwszy prowadzono je w regionach Dolnej oraz Górnej Frankonii, przez które przebiegają między innymi autostrady A3, A7 oraz A9. Policja pojawiła się na tamtejszych parkingach około godziny 20, sprawdzając przy tym 377 kierowców.

Jak się okazało, 15 osób przekroczyło dopuszczalną zawartość alkoholu we krwi. Policja zatrzymała w ich przypadku kluczyki, zwrot zapowiadając dopiero po pozytywnym przejściu kolejnego badania alkomatem. Wszystkie te osoby musiały więc spędzić noc na parkingach, mając przy okazji ograniczony dostęp do funkcji swojego pojazdu.