rekrutuj 40ton665
Opublikowane 2 Październik, 2017

Niemiecka policja skarży się na braki kadrowe i sprzętowe – bardzo utrudnia to kontrole ciężarówek

niemiecka_policja

Zdaniem niemieckich policjantów, kontrole samochodów ciężarowych powinny mieć miejsce znacznie częściej, przy wykorzystaniu większej ilości specjalistycznego sprzętu. Tak przynajmniej twierdzi związek zawodowy GdP, który zrzesza właśnie niemieckich policjantów.

Skarżący się funkcjonariusze pochodzą z landu Nadrenia Północna-Westfalia, obejmującego między innymi Zagłębie Ruhry. Ich zdaniem, policja drogowa potrzebuje przede wszystkim uzupełnienia braków kadrowych. Ilość ciężarówek cały czas bowiem wzrasta, podczas gdy policjantów nie przybywa. GdP zwraca też uwagę na statystyki, które mówią same za siebie. W zależności od akcji, od 50 do aż 90 proc. kontrolowanych ciężarówek wykazuje nieprawidłowości. Ponadto tylko w ubiegłym roku, tylko w Nadrenii Północnej-Westfalii, w wypadkach z udziałem ciężarówek zginęło 67 osób.

Policjanci twierdzą też, że ich sprzęt nie zawsze odpowiada technologiom stosowanym w ciężarówkach. Brakuje urządzeń diagnostycznych, a jednocześnie przewoźnicy dysponują coraz bardziej zaawansowanymi urządzenia do łamania prawa. Dlatego też jedna kontrola potrafi trwać nawet dwie godziny.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. WildS napisał(a):

  Dlaczego tylko dwie godziny? Do skutku, aż znajdą. A jak nie znajdą to 15 godzin i mandat za przekroczenie czasu pracy. Wykrywalność 100% i jednocześnie dowód konieczności kontroli!

 2. Tołdi napisał(a):

  Ale mi ich szkoda…Biedactwa, nie ogarniają tematu!

 3. Karol z Nowogardu napisał(a):

  Gestapo się skarży ubolewam nad tym.

 4. Cwaniak napisał(a):

  To super oby tak dalej!!!

Odpowiedz