Niemiecka branża kurierska doceniła Mercedesy, czyli nagrody dla Sprintera 316 CDI oraz Vito 113 CDI

mercedes_kurierskie_vany_roku

Eksperci z niemieckiej branży kurierskiej i pocztowej uznali Mercedesy Vito 113 CDI oraz Sprinter 316 CDI za najlepsze w swoich klasach. Wszystko odbyło się przy okazji konkursu „CEP Van of the Year”, który już po raz czternasty zorganizowało wydawnictwo branżowe ETM ze Stuttgartu. Jurzy konkursu oceniło łącznie 22 modele samochodów, wybierając najlepsze z nich w czterech kategoriach.

Auta oceniali eksperci na co dzień zarządzający własnymi flotami pojazdów. Po każdej jeździe testowej wypełniali oni formularz ocen podzielony na kilka sekcji – funkcjonalność, komfort jazdy, prowadzenie, design oraz, rzecz jasna, ekonomia. W sumie, podczas testów w rejonie dawnego Księstwa Bergu, odbyto 600 jazd, pokonując ponad 14 tys. km.

Mercedes-Benz Vito zajął pierwsze miejsce w kategorii „aut dostawczych do 3 ton”. Sprinter zatriumfował zaś w kategorii „aut dostawczych do 3,5 tony” – tak samo, jak przez minione 8 lat. Kolejną nagrodę Mercedes-Benz zdobył za układ Crosswind Assist, który zajął pierwsze miejsce w specjalnej kategorii „Bezpieczeństwo”.

Crosswind Assist to system, który ma kompensować wpływ bocznego wiatru na prowadzenie pojazdu. Bazuje on na standardowym układzie ESP i jest aktywowany przy prędkości co najmniej 80 km/h. Co ważne, system ten należy do standardowego wyposażenia każdego Sprintera.

Źródło: Mercedes-Benz