transfactor3665
Opublikowane 29 Grudzień, 2015

Niemcy rozdawali prezenty kierowcom, którzy Boże Narodzenie spędzali na parkingu przy trasie A3

Aktualizacja: Bułgarzy i Grecy, pomimo Prawosławia w ich krajach, świętują tak jak my, w grudniu.

Choć dla znakomitej większości kierowców Boże Narodzenie jest okresem spędzanym w domu, a i w Nowy Rok parkingi polskich firm transportowych pękają w szwach, nadal zdarzają się przypadki stania w święta na parkingach. Można je zobaczyć na powyższym, niemieckim reportażu, który przedstawia kierowców z Europy Środkowo-Wschodniej „pauzujących” w święta przy trasie A3. Wszyscy oni otrzymali małe, świąteczne podarunki, a także ulotki informujące o postulatach zachodnich związków zawodowych, chcących poprawy warunków pracy w europejskim transporcie. Co więcej, na prezent załapała się nawet córka jednego z kierowców, co było naprawdę miłym gestem.

A kogo Niemcy spotkali na A3? Pierwsza grupa to osoby, które grudniowego Bożego Narodzenia tak czy siak nie świętują, czyli Turcy, a także grupa najprawdopodobniej Ukraińców, świętujących dopiero w styczniu. Ci ostatni stoją co prawda przy ciężarówkach zarejestrowanych w Kaliszu, lecz godło Ukrainy na bluzie jednego z kierowców wydaje się mówić samo za siebie. Z drugiej jednak strony są na filmie także Czesi, Węgrzy i Polacy, zarówno z ciężarówek, jak i z popularnych „busów”. A to już rzecz kontrowersyjna…

Dzięki Michał!

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. PrezesBednarz napisał(a):

  trzy i pół tonówka z polską reklamówką z kauflanda, chłopaki siedzą przy gorzale i browarze…

  Przykre to mimo wszystko.

 2. likhjl napisał(a):

  czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy :/ w wigilię w pracy….

 3. andrzej napisał(a):

  Prawda jest taka ze kazdy ma tyle ile na sobie pozwoli, zdarzaja sie przypadki ze moze zdarzyc sie nagla sytuacja ktora sprawi ze znajdziemy sie poza granicami kraju w swieta, ale wiekszosc kierowcow ktora tam “swietowala” po prostu, przy szefie glowa w dol i sie nic nie odezwa, za to na parkingu opowiadaja jaki to uch szef zly, niestety…

 4. On napisał(a):

  A ja właśnie wróciłem ze spotkania firmowego gdzie były poruszane tematy zmian w firmie. I tak dowiedziałem się między innymi,ze dostanę podwyżkę od Nowego roku. Aha,okres swiateczno noworoczny to od ok 20grudnia do 6 stycznia wszyscy jestesmy w domu (11stu kierowcow) 🙂 pozdrawiam

 5. kiziu napisał(a):

  Turcy oraz inni muzułmanie też świętowali gdyż w tym roku bardzo ważne ruchome święto islamskie zbiegło się z naszym

 6. Pyjter napisał(a):

  Bus widać że z ładunkiem. Przykra taka pogoń za pieniądzem. Spedytor i szef mają wywalone i święta z rodziną a kierowca w budzie gorzej jak zwierzę (u mnie nawet pies w święta ma specjalnie traktowanie). Choć roboty na busie dużo i mogli się postawić.

 7. wiśnia napisał(a):

  Fajny gest Niemcy potrafią zaskoczyć

 8. Leo napisał(a):

  Nie wszyscy są katolikami,nie wszyscy mają do kogo wracać,dlatego wolą spedzac takie dni na parkingach bo przynajmniej mają do kogo sie odezwać.

 9. Sławek napisał(a):

  A może warto by się zastanowić, dlaczego nie mają do kogo wracać, dlaczego nie mają do kogo się odezwać…? Poświęcić rodzinę dla pracy? Stracić kontakt z dziećmi, by zaspokoić własne, wyimaginowane ambicje i potrzeby? Jakim pie!@#$%^nym egoistą trzeba być…?!

 10. Janka napisał(a):

  Kiedy wy Polacy uświadomicie sobie w końcu że nie wszyscy są katolikami i obchodzą katolickie święta!!! Ja na przykład nie jestem katolikiem i nie interesują mnie wasze bożenarodzenia itp.

Odpowiedz