OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 24 Wrzesień, 2015

Niemcy kontrolowali dzisiaj MiLoG na granicy w Olszynie – sprawdzano przede wszystkim polskie busy

niemcy_zoll_sluzba_celna_pensja_minimalna

Aktualizacja – Czytelnik Sławomir przesłał mi następujące słowa:

Na 12 do Świecka tez była łapanka i pytania w sprawie zarobków, pensji, Zusu i urlopów. Bez żadnej dodatkowej kontroli.


Zaprzyjaźniony przewoźnik drogowy oraz współpracujący z nim spedytor poinformowali mnie właśnie o interesującej akcji kontrolnej na polsko-niemieckiej granicy. Na pierwszym niemieckim parkingu za przejściem w Olszynie od rana można było dzisiaj spotkać całą grupę policjantów oraz funkcjonariuszy celnych sprawdzających zagraniczne pojazdy.

Niemcy skupili się głównie na polskich samochodach dostawczych pracujących na trasach międzynarodowych. Około godziny 11.30 do kontroli zatrzymano między innymi 5-paletową “blaszkę” pracującą właśnie do wspomnianego spedytora. Przez kilkadziesiąt minut Niemcy sprawdzali u kierowcy dosłownie wszystko – od dokumentów, poprzez wagę, aż po… uwaga uwaga, stosowanie się do przepisów MiLoG. Kierowca otrzymał do wypełnienia dokument, w którym miał opisać swoją pracę na terenie Niemiec, uzupełnić to o kwotę swojego wynagrodzenia, a następnie złożyć podpis. Można się domyślać, że w oparciu o tego typu formularze Niemcy wytypują teraz firmy transportowe do dokładnej kontroli wypłacania pensji minimalnych. Przypomnijmy, że w ramach tych kontroli niemiecka służba celna zgłasza się już bezpośrednio do przewoźnika z prośbą o przygotowanie ogromnego zestawu dokumentów, przetłumaczonych na język niemiecki (więcej informacji TUTAJ).

Wśród kierowców mówi się, że podobna akcja miała miejsce także za Zgorzelcem. Na to nie mam już jednak potwierdzenia.

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. nieznany napisał(a):

  no to moze teraz polscy celnicy wzieli by sie za sprawdzanie czy niemieccy przewoźnicy respektuja polskie prawo w sprawie wypłacania diet kierowcom itp?
  Może niemieckie firmy transportowe tez powinny rejestrowac swoich pracowników w PL i potem rozliczać sie z tego przed polskimi władzami?
  Tak tylko sobie marze.. coby nas w koncu normalnie traktowali…

 2. JACO napisał(a):

  Ha ha ha Ty czytasz to co piszesz? i co Polska będzie żądała wypłacenia polskich diet niemieckim kierowcom? 22zł na dzień?

 3. xxx napisał(a):

  A dlaczego nie?
  my musimy stosować się do ich prawa to dlaczego oni nie do naszego? nam się ich prawo nie podoba a im nasze…. nie rozumiem w którym miejscu oni są lepsi…??? Mój dziadek pracując na robotach przymusowych u pier*****ych nazistów jakoś 8,5€/h nie dostał tylko się szybciej zniósł z tego świata….

  • Lel napisał(a):

   Są od nas lepsi we wszystkim kolego. Może nie jednostkowo, ale całościowo, Niemcy to nieporównywalnie lepszy, nowocześniejszy i bardziej rozwinięty kraj, dla tego to oni dają warunki.

 4. integra napisał(a):

  Prędzej Ci niemiec zapłaci dietę niż twój polski szef.

 5. maciek napisał(a):

  Tak z ciekawości czy urzędnik obcego Państwa może i na jakiej podstawie wypytywać mnie o moją pensje, zus , urlopy i jeszcze kazać mi się pod tym podpisać. I co jeśli ktoś np zarobił 5643 w innym miesiącu pracował mniej i np miał 3435zl itp itd i co tu napisać i jeszcze się pod tym podpisać?

  • Men napisał(a):

   Nie, nie mów mu. Powiedz, że twój super szef płaci ci diety, ryczałty za spanie w kabinie i jeszcze 8,50 na godzinę. Jeszcze idź do adwokata za swoją kasę i niech ci napiszę jak fajnie zarabiasz, żeby mieć podkładkę. W imię solidarności z szefem, a on i tak upierdzieli ci stawkę bo powie, że kryzys. Znam jednego takiego, co sam z siebie poleciał do adwokata i potem do tłumacza żeby napisał mu że zarabia 8,50 na godz. przez takich kołków dalej będzie tak, że jak pójdziesz na chorobowe to padniesz z głodu za 80% od podstawy.

 6. on :( napisał(a):

  Może jakieś mądre głowy mi napiszą ? Ja pracodawca płace kierowcą stawki według miloga to mogę korzystać z ich świadczeń socjalnych służby zdrowia etecera . NO JAK TO JEST ???

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.