Niemal 50 imigrantów włamało się na prom stojący w Calais – port musiał zostać tymczasowo zablokowany

Ruch między Calais a Dover został w miniony weekend sparaliżowany przez ogromne grupy nielegalnych imigrantów. W sobotę ponad sto osób włamało się na teren portu, by następnie spróbować dostać się na pokład promu.

„Najazd” imigrantów rozpoczął się w sobotę o godzinie 20.30, gdy jeden z promów DFDS dotarł akurat z Dover do Calais. Imigranci masowo zaczęli wspinać się na jego pokład, korzystając z drabin przeznaczonych dla obsługi technicznej. Następnie ukrywali się oni w najróżniejszych przestrzeniach statku, w tym nawet przy kominach układu wydechowego.

Łącznie 46 osób zostało aresztowanych pod zarzutem nielegalnego wtargnięcia na statek. Dwóch imigrantów strażacy wyławiali też z wody, pod tym jak nie udało im się wejść na pokład. Tymczasem port w Calais musiał zostać zblokowany na ponad godzinę. Dwa inne promy nie mogły wpłynąć na jego teren, będąc zmuszonym do oczekiwania na morzu.

Tak zmasowany atak wydaje się być związany z nadchodzącym Brexitem. Imigranci stają się coraz bardziej zdesperowani i dlatego też kierowcy oraz przewoźnicy powinni zachować jeszcze większą ostrożność.