OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Wrzesień, 2018

Nielegalny imigrant w serbskiej ciężarówce jadącej przez Polskę – pojazd miał dotrzeć aż do Szwecji

Straż Graniczna poinformowała o kolejnym przypadku nielegalnego imigranta ukrytego w ciężarówce. Mężczyzna podawał się za 19-letniego Afgańczyka, a sama ciężarówka to serbski zestaw, jadący przez Polskę w kierunku Szwecji.

Oto komunikat Podlaskiego OSG:

21 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy zatrzymali nielegalnego migranta z Afganistanu. Mężczyzna przyjechał do Polski ukrywając się w naczepie serbskiej ciężarówki.

Informację o tym, że w naczepie ciężarówki prawdopodobnie ukrywa się nielegalny imigrant Straż Graniczna otrzymała od funkcjonariuszy Policji z Sokółki. Policjanci natomiast zostali powiadomieni przez kierowcę tira, który na parkingu w Korycinie usłyszał niepokojące odgłosy, dochodzące z naczepy jego samochodu. Obywatel Serbii przewoził ciężarówką ładunek folii przemysłowej z Serbii do Szwecji. Na miejscu pierwszy pojawił się wspólny patrol Policji  i Straży Granicznej. Funkcjonariusze zauważyli nieprawidłowości w zabezpieczeniach celnych, dlatego powiadomiono również służbę celno-skarbową.

Po zdjęciu plomb celnych i otwarciu naczepy funkcjonariusze w jej wnętrzu zauważyli osobę o ciemnej karnacji. Jak się okazało, był to mężczyzna podający się za obywatela Afganistanu. 19-letni cudzoziemiec nie miał żadnych dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu w Polsce, dlatego został zatrzymany za nielegalne przekroczenie granicy RP.

Wczoraj (24 września) decyzją Sądu Rejonowego w Sokółce obywatel Afganistanu został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Tołdi napisał(a):

  Z Serbii do Szwecji przez przejście w Kuźnicy Białostockiej a więc przez Białoruś??? A nawet jeśli tak “egzotycznym” szlakiem, to w 3/4 drogi dopiero się połapał, że ma pasażera na gapę???

 2. JUNGEN napisał(a):

  Tak to właśnie z nimi jest, że mogą podać się za kogo chcą i kłamać do woli jeśli chodzi o wiek bo każdy podobny do każdego i trudno to zweryfikować …
  Ale czy ja dobrze zrozumiałem – ktoś dostał się do Naszego kraju nielegalnie i teraz my jako społeczeństwo mamy go utrzymywać z Naszych podatków ???!!!

 3. ormo1 napisał(a):

  kuba i toldi myslec logicznie- z serbii pzez białorus????

  • Jaciej napisał(a):

   Wirtualne dzieci tylko wirtualnie myśleć potrafią. Napisane jak wół “z placówki straży graniczne W Kuznicy ” Korycin jak Kiziu zauważa położony jest przy DK8 pomiędzy Białystokiem a Augustowem z którego to można udać sie na polnocny wschód do portów pribaltiki. Pewnie w ETSie nie ma takich tras.
   Dróg k19 i k8 pewnie też tam niema i dlatego nie wiedzą ze przebiegają praz Polskę poludnikowo i łączą Barwinek z Budziskiem.

 4. marek napisał(a):

  z Lotwy plywaja promy z Vastpilias do Nynasham w Szweci . wiec pewno tam jechal.

 5. Iveco napisał(a):

  Zadzwoncie do niego może wam powie jak chciał jechać.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.