Nielegalni imigranci w ciężarówce jadącej z Grecji do Polski – Afgańczycy schowali się w truskawkach

imigranci_w_ciezarowce_z_grecji_z_truskawkami_1

Nie tylko w północnej Francji trzeba uważać na imigrantów włamujących się do naczep samochodów ciężarowych. Jak pokazuje poniższy tekst, również i w przypadku transportu z południa Europy do Polski lepiej mieć się na baczności. Zapraszam do lektury do lektury komunikatu opublikowanego przez Straż Graniczną:

19 marca sześciu imigrantów z Afganistanu przekroczyło nielegalnie granicę w naczepie wracającego z Grecji „tira”. Młodzi mężczyźni dotarli do Polski z południa Europy ukryci w transporcie truskawek.

Kierowca „tira” zatrzymał się na stacji paliw w miejscowości Strzegocice k. Pilzna (Podkarpacie).  W trakcie tankowania usłyszał szmery dochodzące z wnętrza naczepy. Kiedy zaniepokojony odgłosami zajrzał do środka, okazało się, że wśród truskawek ukryci są ciemnoskórzy mężczyźni, którzy wyskoczyli z naczepy i skryli się w pobliskich zaroślach. Kierowca wezwał na miejsce policję z Pilzna, która zatrzymała cudzoziemców do czasu przyjazdu Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa prowadzą czynności wyjaśniające w stosunku do zatrzymanych cudzoziemców. Jeśli okaże się, że są wśród nich nieletni, to na podstawie decyzji sądu trafią do placówek opiekuńczo-wychowawczych. Osoby pełnoletnie zostaną skierowane do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

imigranci_w_ciezarowce_z_grecji_z_truskawkami_2


Koniecznie sprawdź też poniższy tekst z niedzieli:

Imigranci w ciężarówkach wracających z Wielkiej Brytanii – to nie pomyłki, lecz celowe zachowanie