OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 20 Marzec, 2019

Nawet 24 tys. euro dopłaty do nowej ciężarówki – Belgowie wręcz zaskoczyli swoim wsparciem dla LNG

Chciałbyś kupić nową ciężarówkę i otrzymać do tego nawet 100 tys. złotych państwowej dopłaty? Choć brzmi to dosyć abstrakcyjnie, w Belgii stało się jak najbardziej realne. Rusza tam bowiem program dopłat do gazowych pojazdów, przewidujący rekordowo wysokie kwoty.

Z programu będą mogły skorzystać firmy zarejestrowane w Walonii, czyli w południowej, francuskojęzycznej Belgii. Każda osoba kupująca tam ciężarówkę na gaz ziemny, będzie mogła ubiegać się o dopłatę wysokości do 24 tys. euro na pojazd. Ma to dotyczyć ciężarówek zarówno na gaz płynny (LNG), jak i sprężony (CNG), a maksymalnie na jedną firmę może przypaść do 30 dopłat.

Jak wiele ciężarówek załapie się na ten projekt? Tylko na bieżący rok waloński rząd przygotował kwotę 2,5 miliona euro. Wystarczy ona na maksymalne dofinansowanie zakupu nawet tysiąca pojazdów. To zaś może oznaczać, że już wkrótce ciężarówki na gaz staną się w Belgii stosunkowo popularnym widokiem.

Dla porównania dodam, że dopłaty do ciężarówek na gaz stosują także Niemcy, choć są one znacznie niższe. W przypadku ciężarówek na CNG można u nich otrzymać do 8 tys. euro, natomiast dopłata do pojazdu na LNG wynosi 12 tys. euro.

Na zdjęciu: holenderskie Iveco na LNG w czasie trasy do Hiszpanii

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: