OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Grudzień, 2018

Najpopularniejsze artykuły z 2018 roku – numer 1 jest wyraźnym sygnałem dla służb kontrolnych

Już w najbliższy wtorek kalendarze zaczną wskazywać rok 2019. Z tej okazji proponuję małe podsumowanie tego, co działo się w branży transportowej przez ostatnie dwanaście miesięcy. Zajrzałem w tym celu do programu ze statystykami i przejrzałem teksty, które odwiedzaliście w minionym roku najczęściej.

Niekwestionowanym liderem okazał się artykuł pod tytułem: Policja wynajęła ciężarówkę i obserwowała samochody osobowe – wystawiono 96 mandatów. Tekst ten został opublikowany w połowie lipca i cieszył się rekordowym powodzeniem. Łącznie odwiedzono go ponad 100 tys. razy!

Przy okazji jest to też bardzo wyraźny sygnał dla służb kontrolnych. Policjant, który wsiada za kierownicę ciężarówki i weryfikuje zachowania kierowców samochodów osobowych – oto czego oczekuje od Was branża transportowa.

Na miejscu drugim mamy wpis dotyczący nietypowego wypadku na niemieckiej autostradzie, zatytułowany: Przyczepa nagle oderwała się od auta osobowego – chcąc uniknąć zderzenia, ciężarówka spadła ze skarpy. Dzisiaj jednak nie zobaczycie już tego tekstu w pełnej postaci, jako że nagranie prezentujące wypadek zostało z Facebooka usunięte.

Na miejscu trzecim mamy doniesienie z branży lekkiego transportu międzynarodowego. Mowa tutaj o artykule pod tytułem: Rozbite Renault Master jechało z Madrytu do Polski – wrak zatrzymano pod francuską granicą. Prezentowałem w nim zdjęcie Renault Master po bardzo poważnym wypadku, zatrzymanego na trasie przez hiszpańską policję.

Miejsce czwarte to publikacja pod tytułem: Hejt wobec kierowców ciężarówek uwieczniony na filmie – to kolejna produkcja firmy Adar. Zamieściłem tam nagranie pod tytułem „Hejt”, przygotowane przez firmę Adar i mające prezentować niechęć, z którą każdego dnia spotykają się kierowcy ciężarówek. Trzeba tutaj przyznać, że „Hejt” był filmem bardzo kontrowersyjnym i stąd też jego ogromna popularność. Na samym tylko YouTube odnotował on już ponad 700 tys. wyświetleń. Mam jednak wrażenie, że wiele osób nie zrozumiało przesłania tego filmu, więc wywołany przez niego efekt nie do końca był zgodny z zamierzonym.

Pierwszą piątkę zamyka natomiast artykuł na temat kierowcy z firmy Girteka, zatytułowany: Ten kierowca nie odpuścił złodziejowi paliwa – zajechał mu drogę, uniemożliwiając opuszczenie parkingu. Jak wskazuje sam tytuł, ukraiński kierowca wykazał się niemałym zdeterminowaniem, by powstrzymać kradzież. Ciężarówki wyraźnie przy tym ucierpiały, ale złodzieja udało się aresztować.

Abstrahując już od pierwszej piątki, zrobimy jeszcze krótki przegląd tematyczny. Dla przykładu, spośród wszystkich komunikatów ITD najpopularniejszy okazał się ten z artykułu Gdy Fiat Ducato waży 8 ton, tylna oś wygina się niczym banan – skrajna głupota w komunikacie ITD. I szczerze mówiąc, użytkownik Fiata naprawdę nieźle sobie na to zasłużył.

Spośród informacji drogowych, świetnie przyjęła się informacja o interaktywnej mapie niemieckich zakazów, zatytułowana: Interaktywna mapa z wakacyjnymi zakazami w Niemczech – gdzie nie przejedziemy w letnie soboty. Firma transportowa JMT naprawdę przyłożyła się do tego dzieła i należy się jej niemałe uznanie. Warto więc zapamiętać sobie tę mapę, jako że w 2019 roku też na pewno się przyda.

Jeśli chodzi o artykuły dotyczące sprzętu, nic nie przebiło popularności tekstu pod tytułem: Prototyp ekstremalnie ekologicznej i ekonomicznej ciężarówki ze zwykłym, 15-litrowym silnikiem diesla. Na wyobraźnię musiał więc zadziałać fakt, że wcale nie trzeba rezygnować z silnika diesla, by stworzyć zestaw o „zielonym” charakterze.

Trzeba też pamiętać o katastrofie drogowej, która wstrząsnęła Europą 14 sierpnia 2018 roku. W Genui zawalił się wówczas autostradowy wiadukt, a śmierć poniosły 43 osoby. Niemniej największą popularnością cieszyła się historia kierowcy, który szczęśliwie to zdarzenie przeżył. Jego ciężarówka zatrzymała się dosłownie kilka centymetrów od przepaści, a wszystko było opisywane tutaj: Historia kierowcy ciężarówki, którego tylko centymetry dzieliły od krawędzi wiaduktu w Genui.

Przy okazji chciałbym życzyć Wam dużo szczęścia w nadchodzącym roku oraz udanej sylwestrowej zabawy!