Najpierw odebrali 500 egzemplarzy Mercedesa Actrosa, teraz chcą dodać do tego 540 DAF-ów XF

Niemiecka firma Hegelmann Transporte poczyniła w tym roku niemałe zakupy. W lutym przewoźnik zapowiadał, że jeszcze przed końcem roku odbierze 500 egzemplarzy Mercedesa Actrosa. Miały to być ciężarówki z 450-konnym silnikami oraz nadwoziami typu BigSpace. Teraz natomiast firma złożyła kolejne zamówienie, tym razem z holenderskimi znaczkami na masce.

Do końca 2020 roku, Hegelmann Transporte ma odebrać 540 egzemplarzy DAF-a XF Euro 6. Mają to być ciężarówki z 13-litrowymi silnikami MX-13 oraz tempomatami przewidującymi topografię terenu. Można się też spodziewać kabiny Super Space Cab z łóżkami i fotelami w najbardziej komfortowych wersjach.

Nowe ciężarówki są podobno odpowiedzią na opinie udzielane przez samych kierowców. Wcześniej Hegelmann Transporte odebrało DAF-y w 107 egzemplarzach, a ich użytkownicy bardzo te pojazdy chwalili. Warto też dodać, że samochody zostaną rozdzielone między firmowe oddziały w kilku krajach, w tym między innymi w Polsce.

Choć z drugiej strony, gdy porównamy to z opisywanym tutaj zamówieniami Giretki, opiewającym na łącznie 2 tys. DAF-ów XF, jakoś nie robi to już wrażenia 😉