Najnowsze Volvo FH już w polskiej branży drzewnej, z fińską zabudową z aluminium

Volvo FH cieszy się w transporcie drewna ogromną popularnością. Ciągnie się to jeszcze od pierwszej generacji tego modelu, do dzisiaj spotykanej na leśnych drogach. A tymczasem do pracy wyjeżdża już piąta generacja, nie omijając także polskiej branży drzewnej.

Swoją pierwszą realizację na takim podwoziu zaprezentowała firma Hydrog Białystok. To autoryzowany przedstawiciel renomowanej, fińskiej marki Alucar, wykonującej aluminiowe zabudowy do transportu drewna. Właśnie takie nadwozie trafiło więc na nowe Volvo FH, przeznaczone dla przewoźnika z województwa podlaskiego.

Do pracy przy drewnie wybrano 500-konny silnik bez pakietu I-Save, a więc z jedną turbiną, bez układu turbo compound. Do tego doszła kabina średnia typu Globetrotter, układ osi 6×4 oraz fabryczne, metalowe osłony na reflektorach. Mowa tutaj oczywiście o światłach nowego typu, bazujących na 12 diodach LED i wyróżniających najnowszą generację FH.

Zwieńczeniem wszystkiego jest żuraw marki Palfinger, pochodzący z serii Epsilon i wyposażony w pełną kabinę dla operatora, noszącą nazwę Epscab. Jak taka kabina wygląda w detalach i jakie oferuje miejsce pracy, to możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.