Najładniejsze polskie Scanie na rok 2019 – oto zwycięzcy kolejnej edycji zlotu Pomorska Miss Scania

Zlot Pomorska Miss Scania 2019 jest już za nami. Jak co roku ta jednomarkowa impreza przyciągnęła ogromną rzeszę interesujących pojazdów. Nie zabrakło także nagród oraz wyróżnień dla najciekawszych pojazdów. Rozpoczynając więc całą serię artykułów o tej imprezie, przyjrzymy się ogłoszonym w sobotni wieczór zwycięzcom.

Nagrodę główną, czyli tytuł Pomorska Miss Scania 2019, otrzymała Scania serii R „LeMans” z firmy Repiński Transport. Pojazd ten robił tym większe wrażenie, że zaprezentował się w formie kompletnego zestawu. Ciągnik oraz naczepa zostały utrzymane w barwach słynnego zestawu wyścigowego Gulf Racing, święcącego ogromne triumfy w latach 60-tych. Gulf korzystał wówczas z takich legend, jak Ford GT40, czy Porsche 917 i to właśnie ten ostatni pojazd możecie zobaczyć na nadwoziu ciężarówki.

Motyw wyścigowy reprezentowała także zdobywczyni nagrody publiczności. W powszechnym głosowaniu wybrano Scanię serii S z firmy Kacpi Logistic, nawiązującą do dawnych wyścigów na brytyjskie wyspie Man. Mowa tutaj o zupełnie nowym zestawie, który dopiero co wyjechał na polskie drogi. Zamiast więc rozpisywać się tutaj, zaraz przygotuję o nim osobny artykuł.

Wśród nagród znalazł się także tytuł Miss V8, zarezerwowany wyłącznie dla samochodu z ośmiocylindrowym silnikiem. Tutaj zwycięzcą okazał się ponadnormatywny ciągnik siodłowy z firmy Navigator. Potężne S730 zwracało uwagę zarówno swoją czteroosiową konfiguracją, jak i dwubarwnym malowaniem.

Dalej mamy Scanię serii R poprzedniej generacji, do której powędrowała nagroda specjalna. Ten trzyosiowy ciągnik z silnikiem V8 pracuje na co dzień w transporcie kontenerów morskich. Należy do firmy Banucha, która znana jest zarówno w klasycznego stylu tuningu, jak i z eksploatowania tak zwanych „stonóg”.

Jak co roku, swoją specjalną nagrodę przyznał też dyrektor gdańskiego serwisu Scanii. Było to wyróżnienie dla pojazdu z branży drzewnej, należącego do firmy Wood Land. Pojazd ten stawił się na zlocie nie tylko z przyczepą, ale także z ładunkiem.

A do tego doszło jedno wyróżnienie, które otrzymał Bartek Popławski. Na trójmiejskim zlocie zaprezentował on swoje charakterystyczne, czarne ciągniki, na czele z wyjątkowym egzemplarzem typu XT. Samochód ten łączy budowlane detale oraz typowo długodystansowy charakter, a więcej o nim przeczytacie tutaj.

Źródło zdjęć: Scania Polska na Facebooku