Najechanie na tył przed „bramkami” na A1 – nie żyje 24-letni kierowca ciężarówki, trzy osoby są ranne

24-letni kierowca ciężarówki zginął dzisiaj w nocy na autostradzie A1. Spowodował on wypadek w formie najechania na tył, taranując pojazdy stojące przed Punktem Poboru Opłat w Nowej Wsi.

Wypadek miał miejsce około godziny 1.30, na jezdni w kierunku Łodzi. Scania serii R z naczepą najpierw uderzyła w Volkswagena Golfa, który stał przed „bramkami” jako ostatni. Golf został przy tym zepchnięty na prawą stronę, a Scania wbiła się w kolejny pojazd, tym razem będący DAF-em XF z naczepą. Sam DAF też został jeszcze popchnięty do przodu, uderzając w naczepę ciągniętą przez Renault Premium.

Kierowca Scanii zginął w zupełnie zmiażdżonej kabinie. Ponadto kierowca oraz dwóch pasażerów Volkswagena trafiło do szpitala, mając bardzo poważne obrażenia. Ich samochód został co prawda zepchnięty na bok, unikając zupełnego zmiażdżenia między ciężarówkami. Niemniej lewa strona pojazdu uderzyła w narożnik naczepy DAF-a, bardzo poważnie się uszkadzając.

Warto przy tym zauważyć, że Punkt Poboru Opłat jest miejscem dobrze oświetlonym, zapowiadanym z wyprzedzeniem i znanym wielu kierowcom. Najechanie na tył w takich okolicznościach musiało więc wymagać czegoś więcej, niż tylko zwykła nieuwaga. Czyżby kierowca Scanii po prostu zasnął?

Zdjęcia opublikowane przez KMP Toruń: